Mlýnek s kořením Harissa z Jižní Afriky, 50 g

Kód: TT341066
Bez lepku Vegan
116 Kč 104 Kč bez DPH 232 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Klasická tradiční severoafrická směs chilli, mořské soli, kmínu, koriandru, česneku a máty hojně používaná k masu, kuskusu, rýži a zelenině.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klasická severoafrická směs koření Harissa sestavená dle tradičního marockého receptu. Vyvážená směs koření s mořskou solí a chilli papričkami se na severu Afriky hojně používá do různých masových i zeleninových pokrmů připravovaných zejména v místní typické keramické nádobě tajine. Jak vzpomíná cestovatel a sběratel receptů Afriky: "Marrákeš (berbersky Boží země, město ve vnitrozemí Maroka na úpatí Vysokého Atlasu) byla horší a sušší než cokoli, co jsem si dokázal představit - spalující, neúprosné, tetelící se horko, které jako by vysávalo duši. Horké jídlo v tajine tedy nijak nelákalo, ale jak slíbil můj průvodce, koření uvnitř posílilo mého ochabujícího ducha, vitalitu i energii na další cestu."

Marocká Harissa je slané koření s dominantní chutí chilli a česneku doprovázené jasnými tóny kmínu a koriandru s jemným nádechem máty. V neobyčejném aroma naopak dominuje kmín a koriandr se slabšími tóny chilli a česneku. Náš partner Ukuva v Jižní Africe používá výhradně místní mořskou sůl Khoisan, jednu z nejlepších mořských solí světa, která přirozeně obsahuje 84 minerálů a stopových prvků a naopak je zcela čistá a neobsahuje ani tolik nebezpečné mikroplasty.

Harissa je skvělá kořenící směs na kuřecí, jehněčí, skopové i zvěřinu. Vynikající k pečené kořenové zelenině či máslové dýni. Vyzkoušejte také cizrnu, cibuli a česnek spolu se sušenými švestkami, meruňkami, datlemi a mandlemi. Podávejte na dušeném kuskusu nebo rýži spolu s vysokou sklenicí studené limetkové vody s mátou. 

Mlýnek s fair trade kořením zdobí tradiční ručně vyrobená africká ozdoba či panenka ze sušených stébel a barevných korálků. Tu dodává společnost Cape Mental Health Society, která poskytuje práci pro lidi s mentálním postižením v okolí Kapského Města v Jižní Africe. Certifikovaný kvalitní plastový mlýnek navíc umožňuje nastavit různou hrubost mletí a jeho skleněnou nádobu můžete plnit opakovaně. Vyrobeno, tištěno, sestaveno i plněno v Jihoafrické republice, odkud jsme ho pro vás přivezli bez prostředníků přímo od fair trade producenta.

Nemelte nad párou (nebezpečí zvlhnutí obsahu) a zejména ozdobu uchovávejte mimo dosah malých dětí.

Fair trade směs koření v mlýnku z Jihoafrické republiky

Cílem jihoafrické organizace spravedlivého obchodu Turqle Trading je vytvářet pracovní místa a exportovat zboží s přidanou hodnotou. Je samostatnou obchodní společností, která funguje zásadně dle principů fair trade. Pracuje s více než 10 nezávislými skupinami producentů o celkem 500 stálých zaměstnancích, z nichž 70 % tvoří ženy. Věnují se jak pracím pro nekvalifikované, tak zejména pěstování surovin, jejich zpracování a výrobě i balení finálních výrobků. Společnost tak vytváří udržitelná pracovní místa a svým dílem přispívá ke zlepšení životních podmínek místních lidí. Pomocí cílených vzdělávacích a školících programů pak místním ukazuje perspektivy, jak se i oni mohou uživit vlastní prací.

Potřebné suroviny se snaží nakupovat od místních dodavatelů, ale až produkce finálních výrobků je tím významným krokem, který lidem přináší více pracovních příležitostí včetně té kvalifikované a snižuje závislost pěstitelů na prostém vývozu surovin do zahraničí. Turqle Trading nabízí pěstitelům až 50% předfinancování produkce, aby si ti drobní mohli nakoupit osivo, půdu či jiné potřeby, a 5 % příjmů investuje do rozvojových a sociálních projektů prospěšných celé komunitě. Od roku 2003 také Turqle věnuje 2,5 % z obratu na účet Fair Trade Trust, který financuje vzdělávání pracovníků a jejich rodin v dílnách připravující produkty Ukuva a Cape Treasures. To mimo jiné znamená, že každý rok získá příspěvek na školné více než 200 dětí.

Složení: kousky chilli papriček (26 %), mořská sůl (26 %), kmín, kumín (římský kmín), semínka koriandru, česnek, lístky máty klasnaté, lístky koriandru premium. Vhodné pro vegany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade koření a mořská sůl
Hmotnost: 0.2 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 50 g
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: