Mlýnek s kořením Lemon Pepper z Jižní Afriky, 60 g

Kód: TT341028
Bez lepku Vegan
124 Kč 111 Kč bez DPH 207 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Mlýnek Swahili s jednou z nejoblíbenějších směsí koření z pepře, citrusů, česneku, pažitky a soli. Miluje zelenou zeleninu a máslové omáčky, ale i maso, ryby a kořenovou zeleninu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koření Swahili je jednou z nejoblíbenějších směsí koření všech dob; věrná jihoafrické tradici, pro kterou se lidé stále znovu rádi vracejí. Říká se, že tato kořenící "směs přátelství" by se měla podávat hostům, které byste rádi brzy viděli znovu. Někteří dokonce tvrdí, že její kouzlo může zvítězit i nad nenaladěnou tchýní :-)

Zkušení pracovníci v Jižní Africe smíchali tradiční černý pepř, přírodní mořskou sůl, česnek, citronovou a pomerančovou kůru a voňavou pažitku, aby vytvořili skutečně víceúčelové a svěží pepřové koření. Recept pochází dle legendy od cestovatele, který kdysi v Dar es Salaamu (významné město na mořském pobřeží Tanzánie) vklouzl do obchodu s kořením ve snaze uniknout spalujícímu slunci. Odešel až za několik hodin poučen, že swahilský pepř je návykové koření, a proto by se mělo podávat jen hostům, které rádi vidíme často. 
Mořská sůl Khoisan je přitom naprosto čistá a použitá kůra citrusů bez oxidu siřičitého. Koření Lemon Pepper miluje máslo a zelenou zeleninu, dokonce i malé zelené fazolky. Je vynikající ke kuřecímu masu, kachně, pernaté zvěři, rybám i vepřovému, a také k bramborám, kořenové zelenině a zeleninovým salátům. Ohromí v máslové omáčce z bílého vína či salátovém dresinku nebo jako stolní koření. 

Mlýnek s fair trade kořením zdobí tradiční ručně vyrobená africká ozdoba či panenka ze sušených stébel a barevných korálků. Tu dodává společnost Cape Mental Health Society, která poskytuje práci pro lidi s mentálním postižením v okolí Kapského Města v Jižní Africe. Certifikovaný kvalitní plastový mlýnek navíc umožňuje nastavit různou hrubost mletí a jeho skleněnou nádobu můžete plnit opakovaně. Vyrobeno, tištěno, sestaveno i plněno v Jihoafrické republice, odkud jsme ho pro vás přivezli bez prostředníků přímo od fair trade producenta.

Nemelte nad párou (nebezpečí zvlhnutí obsahu) a zejména ozdobu uchovávejte mimo dosah malých dětí.

Fair trade směs koření v mlýnku z Jihoafrické republiky

Cílem jihoafrické organizace spravedlivého obchodu Turqle Trading je vytvářet pracovní místa a exportovat zboží s přidanou hodnotou. Je samostatnou obchodní společností, která funguje zásadně dle principů fair trade. Pracuje s více než 10 nezávislými skupinami producentů o celkem 500 stálých zaměstnancích, z nichž 70 % tvoří ženy. Věnují se jak pracím pro nekvalifikované, tak zejména pěstování surovin, jejich zpracování a výrobě i balení finálních výrobků. Společnost tak vytváří udržitelná pracovní místa a svým dílem přispívá ke zlepšení životních podmínek místních lidí. Pomocí cílených vzdělávacích a školících programů pak místním ukazuje perspektivy, jak se i oni mohou uživit vlastní prací.

Potřebné suroviny se snaží nakupovat od místních dodavatelů, ale až produkce finálních výrobků je tím významným krokem, který lidem přináší více pracovních příležitostí včetně té kvalifikované a snižuje závislost pěstitelů na prostém vývozu surovin do zahraničí. Turqle Trading nabízí pěstitelům až 50% předfinancování produkce, aby si ti drobní mohli nakoupit osivo, půdu či jiné potřeby, a 5 % příjmů investuje do rozvojových a sociálních projektů prospěšných celé komunitě. Od roku 2003 také Turqle věnuje 2,5 % z obratu na účet Fair Trade Trust, který financuje vzdělávání pracovníků a jejich rodin v dílnách připravující produkty Ukuva a Cape Treasures. To mimo jiné znamená, že každý rok získá příspěvek na školné více než 200 dětí.

Složení: černý pepř (50 %), hrubá mořská sůl nejodizovaná (23 %), česnek (20 %), citrónová kůra bez SO2 (2 %), pomerančová kůra bez SO2 (2 %), pažitka (2 %), přírodní citrónový olej (0,5 %), přírodní pomerančový olej (0,5 %). Vhodné pro vegany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade koření a mořská sůl
Hmotnost: 0.2 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 60 g
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: