Mlýnek s kořením Rainbow Pepper z Jižní Afriky, 50 g

Kód: TT340960
Bez lepku Vegan
128 Kč 114 Kč bez DPH 256 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Mlýnek Viktoriiny vodopády či Duhový pepř s barevnou a vonnou směsí 4 druhů zrnek pepře z Jihoafrické republiky. Zazáří v máslových omáčkách, k rybám, k masu, na vejcích a zeleninových salátech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Barevná směs kuliček pepře jako duha v Jižní Africe, či ta ve Viktoriiných vodopádech. Právě u Viktoriiných vodopádů je věčná duha, kterou lze spatřit předvečer ve světle měsíce. Tato pepřová duha je jejich oslavou a poctou. 4 druhy pepře různých barev jsou nejen dekorativní, ale vytváří i originální ostrý chuťový zážitek. Vonná kombinace zrnek čtyř druhů pepře: růžový pepř na podporu chuťových nuancí černého pepře, zelený pepř pro osvěžení a vyhlazení některých ostřejších hran a bílý pepř pro zvýraznění jednotlivých chutí. Mlýnek s africkým fair trade kořením dává každému zrnku pepře prostor, aby zazářil. 

Výtečný pepř do máslových omáček, kde je pepř hlavní příchutí, a také k rybám, kuřecímu, hovězímu a vepřovému masu. Vynikající je i na vejcích a zeleninových salátech.

Mlýnek s fair trade kořením zdobí tradiční ručně vyrobená africká ozdoba či panenka ze sušených stébel a barevných korálků. Tu dodává společnost Cape Mental Health Society, která poskytuje práci pro lidi s mentálním postižením v okolí Kapského Města v Jižní Africe. Certifikovaný kvalitní plastový mlýnek navíc umožňuje nastavit různou hrubost mletí a jeho skleněnou nádobu můžete plnit opakovaně. Vyrobeno, tištěno, sestaveno i plněno v Jihoafrické republice, odkud jsme ho pro vás přivezli bez prostředníků přímo od fair trade producenta.

Nemelte nad párou (nebezpečí zvlhnutí obsahu) a zejména ozdobu uchovávejte mimo dosah malých dětí.

Fair trade směs koření v mlýnku z Jihoafrické republiky

Cílem jihoafrické organizace spravedlivého obchodu Turqle Trading je vytvářet pracovní místa a exportovat zboží s přidanou hodnotou. Je samostatnou obchodní společností, která funguje zásadně dle principů fair trade. Pracuje s více než 10 nezávislými skupinami producentů o celkem 500 stálých zaměstnancích, z nichž 70 % tvoří ženy. Věnují se jak pracím pro nekvalifikované, tak zejména pěstování surovin, jejich zpracování a výrobě i balení finálních výrobků. Společnost tak vytváří udržitelná pracovní místa a svým dílem přispívá ke zlepšení životních podmínek místních lidí. Pomocí cílených vzdělávacích a školících programů pak místním ukazuje perspektivy, jak se i oni mohou uživit vlastní prací.

Potřebné suroviny se snaží nakupovat od místních dodavatelů, ale až produkce finálních výrobků je tím významným krokem, který lidem přináší více pracovních příležitostí včetně té kvalifikované a snižuje závislost pěstitelů na prostém vývozu surovin do zahraničí. Turqle Trading nabízí pěstitelům až 50% předfinancování produkce, aby si ti drobní mohli nakoupit osivo, půdu či jiné potřeby, a 5 % příjmů investuje do rozvojových a sociálních projektů prospěšných celé komunitě. Od roku 2003 také Turqle věnuje 2,5 % z obratu na účet Fair Trade Trust, který financuje vzdělávání pracovníků a jejich rodin v dílnách připravující produkty Ukuva a Cape Treasures. To mimo jiné znamená, že každý rok získá příspěvek na školné více než 200 dětí.

Složení: černý pepř (71,77 %), bílý pepř (22,73 %), růžový pepř 3-5 mm (3,5 %), zelený pepř (2,00 %). Vhodné pro vegany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade koření a mořská sůl
Hmotnost: 0.2 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 50 g
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: