Mlýnek s kořením Zanzibar z Jižní Afriky, 60 g

Kód: TT340946
Bez lepku Vegan
116 Kč 104 Kč bez DPH 193 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Mlýnek s nastavitelnou hrubostí mletí s fascinující ostrovní směsí koření Zanzibar s nádherným aroma je ideální pro pomalu připravovaná jídla z masa či zeleniny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ostrovní koření Zanzibar je fascinující jemně slaná směs koření se sezamem, česnekem a cibulí s nádherně čistým pikantním aroma. Představte si tuto vzpomínku cestovatele vždy, když budete do jídla přidávat čerstvě namletý Zanzibar: Při pohledu na Stone Town (tedy Kamenné město, staré centrum hlavního města souostroví Zanzibaru pod ochranou UNESCO) za soumraku se zdálo, že se rušný Zanzibar na chvíli zastavil - časoprostor dokonalého klidu. Pak za okny s okenicemi začala blikat světla a do vzduchu se vznesla omamná vůně pečeného koření. To Zanzibar spřádal své vonné kouzlo.

Zanzibarské koření je dodnes pojmem samo o sobě. Rovnou z pestrobarevné tržnice v centru Kamenného města se můžete vydat na specializované výlety za kořením v okolí. Není proto divu, že právě zde domorodí obyvatelé dokázali sestavit směs, kterou jako kult uctívají mnozí po celém světě. Někteří zákazníci kaváren v Nice jsou ochotni zajít až k protestům v ulicích, když nemají svou čerstvou dodávku Zanzibaru z Afriky.

Ostrovní koření Zanzibar je ideální směsí koření pro pomalu připravovaná jídla z jehněčího, skopového, kuřecího nebo vepřového masa. Maso potřené trochou oleje s kořením Zanzibar nechte před grilováním marinovat 1-2 hodiny. Zkuste ostrovní koření také krátce na sucho opražit a následně přidat do kuskusu s plátky mandlí a sušených meruněk nebo do bramborovo-cibulového výpeku.

Mlýnek s fair trade kořením zdobí tradiční ručně vyrobená africká ozdoba či panenka ze sušených stébel a barevných korálků. Tu dodává společnost Cape Mental Health Society, která poskytuje práci pro lidi s mentálním postižením v okolí Kapského Města v Jižní Africe. Certifikovaný kvalitní plastový mlýnek navíc umožňuje nastavit různou hrubost mletí a jeho skleněnou nádobu můžete plnit opakovaně. Vyrobeno, tištěno, sestaveno i plněno v Jihoafrické republice, odkud jsme ho pro vás přivezli bez prostředníků přímo od fair trade producenta.

Nemelte nad párou (nebezpečí zvlhnutí obsahu) a zejména ozdobu uchovávejte mimo dosah malých dětí.

Fair trade směs koření v mlýnku z Jihoafrické republiky

Cílem jihoafrické organizace spravedlivého obchodu Turqle Trading je vytvářet pracovní místa a exportovat zboží s přidanou hodnotou. Je samostatnou obchodní společností, která funguje zásadně dle principů fair trade. Pracuje s více než 10 nezávislými skupinami producentů o celkem 500 stálých zaměstnancích, z nichž 70 % tvoří ženy. Věnují se jak pracím pro nekvalifikované, tak zejména pěstování surovin, jejich zpracování a výrobě i balení finálních výrobků. Společnost tak vytváří udržitelná pracovní místa a svým dílem přispívá ke zlepšení životních podmínek místních lidí. Pomocí cílených vzdělávacích a školících programů pak místním ukazuje perspektivy, jak se i oni mohou uživit vlastní prací.

Potřebné suroviny se snaží nakupovat od místních dodavatelů, ale až produkce finálních výrobků je tím významným krokem, který lidem přináší více pracovních příležitostí včetně té kvalifikované a snižuje závislost pěstitelů na prostém vývozu surovin do zahraničí. Turqle Trading nabízí pěstitelům až 50% předfinancování produkce, aby si ti drobní mohli nakoupit osivo, půdu či jiné potřeby, a 5 % příjmů investuje do rozvojových a sociálních projektů prospěšných celé komunitě. Od roku 2003 také Turqle věnuje 2,5 % z obratu na účet Fair Trade Trust, který financuje vzdělávání pracovníků a jejich rodin v dílnách připravující produkty Ukuva a Cape Treasures. To mimo jiné znamená, že každý rok získá příspěvek na školné více než 200 dětí.

Složení: mořská sůl (33 %), SEZAMOVÁ SEMÍNKA (10 %), fenyklová semínka (10 %), semínka koriandru (8 %), černý pepř (celá zrnka), anýz, skořice, zázvor, hřebíček, česnek, cibule, badyán. Vhodné pro vegany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade koření a mořská sůl
Hmotnost: 0.2 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 60 g
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: