Kuželová svíčka Penzima z JAR, 23 cm

Kód: NO101202
97 Kč 80 Kč bez DPH 97 Kč / 1 ks
Skladem (8 ks)

Ručně malovaná a ručně vyrobená kuželová svíčka z velmi kvalitního vosku jako jedinečné umělecké dílo, které odráží kulturu Jižní Afriky. Žádné dvě nejsou stejné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto kuželové svíčky z velmi kvalitního vosku ručně malované nezávadnými barvami odráží kulturu a vlivy Jižní Afriky. Svahilský název Penzima se překládá jako původ nebo také touha či přání. Tato řada svíček tak ctí africké tradice v podobě tradičních barev i vzorů a ornamentů a zpracovává je do až magické podoby, která podtrhuje zvláště ve večerních hodinách atmosféru mihotavého světla svíčky. Svíčky Penzima jsou tak klasikou i originální dekorací s nábojem a touhou zároveň.

Každá z našich svíček je malé originální umělecké dílo ručně vyrobené a malované poblíž nejjižnějšího bodu Afriky. Vzor svíček vychází z barevného schématu Penzima, ale žádné dvě svíčky nejsou stejné. Vždyť i v jedinečném provedení každé této svíčky je její hodnota, vzácnost a snad i zdroj vaší radosti.

Rozměry svíčky: průměr 2,0-2,2 cm, výška 23-24 cm. 
Doba hoření přibližně 10 hodin.
Hmotnost: cca 75 g.  

Výroba a kvalita ručně dělaných svíček Nobunto

Výrobní proces našich ručně dělaných svíček začíná kvalitním knotem a ručním odléváním vysoce kvalitního vosku. Výroba pokračuje malováním podkladové barvy a nejnáročnějším a nejzajímavějším krokem - ručním zdobením a malováním různých vzorů horkými voskovými barvami s netoxickými pigmenty. Hotové svíčky pak prochází kontrolou kvality a následně jsou ty bezchybné zabaleny pro export.

Naše svíčky byly testovány společností DEKRA v německém Stuttgartu a bylo potvrzeno splnění specifikace pro požární bezpečnost svíček podle EN 15493/2007 a  zároveň i speciální specifikace kvality pro svíčky dle normy RAL-GZ041/1.

Používáme pouze vysoce kvalitní knoty vyrobené v Německu a plně rafinovaný tuhý parafinový vosk s vysokou teplotou tání 58-60 °C. Takto kvalitní vosk obsahuje nejvýše 1 % oleje. Použité barvy neobsahují žádné karcinogenní, mutagenní ani reprodukčně toxické látky, což doložila německá laboratoř Bekro chemie GmbH, která se specializuje právě na svíčkové barvy.

Nádherné svíčky z fair trade manufaktury Nobunto v Jižní Africe

Slovo nobunto pochází z jazyka Sotho a jeho význam se překládá jako „pro lidi“. Název, stejně jako barevné logo se čtyřma vzájemně propojenýma rukama, znamená přátelství, rozmanitost, týmovou práci a spravedlivý obchod. Nobunto funguje denně dle zásad spravedlivého obchodu fair trade, které jsou založeny na dialogu, transparentnosti, respektu a udržitelnosti. Kdykoli je to možné, Nobunto zodpovědně recykluje suroviny přímo v Jižní Africe, využívá místní udržitelné zdroje a činí rozhodnutí pokud možno ohleduplná k životnímu prostředí.

Dílny Nobunto se nachází v malé vesnici Napier, asi 180 km východně od Kapského města v Jihoafrické republice poblíž nejjižnějšího bodu celého afrického kontinentu. V této oblasti se míra nezaměstnanosti pohybuje kolem 50 %, což je téměř dvojnásobek průměru Jižní Afriky. Cílem Nobunto je zmírnit chudobu v regionu a vybudovat společnost, která je ekonomicky úspěšná a zároveň jedná sociálně, eticky a udržitelně. Zaměstnává zejména ženy, jejichž důraz na detail znamená jedinečné výrobky, které odráží kouzlo Afriky. Díky férovému přístupu k zaměstnancům nepřekvapí, že mnoho z nich se ruční výrobě svíček a keramiky věnuje déle než 15 let. Dostávají spravedlivý plat na základě smluv na dobu neurčitou, placenou dovolenou i nemocenskou a společnost spravuje také fond nezaměstnanosti. Pracovní doba je pravidelná s 3 přestávkami přes den a o víkendech se nepracuje.

Společnost Nobunto je členem WFTO (World Fair Trade Organization) a její zboží certifikuje také francouzská Fair4Life, resp. Ecocert. Vedle toho je i součástí Proudly South African, jejíž členové významně přispívají k budování ekonomiky Jihoafrické republiky, snižují nezaměstnanost a zachovávají stávající pracovní příležitosti.
 

Bezpečnostní pokyny k manipulaci se svíčkami

Při manipulaci se svíčkami prosím dodržujte obecné zásady pro práci s ohněm a tyto bezpečnostní pokyny:

 • Před prvním použitím svíčky ustřihněte viditelnou část knotu na délku asi 1 cm.
 • Nikdy nenechávejte svíčku hořet bez dozoru.
 • Hořící svíčku držte mimo dosah dětí a domácích zvířat.
 • Udržujte plochu kolem knotu bez zápalek a nečistot, aby nedošlo k vzplanutí.
 • Nenechávejte svíčky hořet na snadno hořlavých předmětech nebo v jejich blízkosti.
 • Vyměňte svíčky dříve, než dohoří. Nikdy nenechávejte svíčky úplně shořet.
 • Neumisťujte svíčky do průvanu nebo do blízkosti zdrojů tepla.
 • Svíčky přesouvejte, pouze pokud nehoří a vosk ztvrdl.
 • Vždy používejte svícen nebo podložku a svíčky do ní vždy umístěte svisle.
 • Mezi zapálenými svíčkami vždy udržujte dostatečnou vzdálenost alespoň 10 cm.
 • Plamen svíček nesfoukávejte, lepší je uhasit jej zhášecí pomůckou na svíčky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Malované africké svíčky z Jihoafrické republiky
Hmotnost: 0.08 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Fair4Life: Záruka 4FairLife
Nobunto: Fair trade garance Nobunto

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: