Bio zelený honeybush sypaný, 100 g

Kód: FO619018
Bez lepku Vegan Bio
96 Kč 86 Kč bez DPH 960 Kč / 1 kg
Skladem (>10 ks)

Ještě vzácnější přirozená zelená neoxidovaná forma pobřežní odrůdy již tak vzácného medového keře z Jihoafrické republiky s vysokým obsahem antioxidantů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Honeybush, neboli medový keř, vděčí za svůj název charakteristické medové vůni svých žlutých květů, lístků i samotného nálevu. U Křováků je oblíben dokonce déle než rooibos. Jde o neobvyklý keř, který stejně jako rooibos potřebuje pro svůj růst specifické podmínky, dostupné pouze na jediném místě na světě v Západním Kapsku v Jihoafrické republice. Honeybush se však zatím nepodařilo úspěšně přesadit a sklízet na plantážích, a tak velká část produkce dodnes pochází z divoce rostoucích keřů čerpající energii z půdy, vody a vzduchu relativně bez znečištění.

V dobrých obchodech je dostupná známější oxidovaná forma, podobně jako je oxidovaný černý čaj. My však nabízíme i jeho neoxidovanou, zelenou, formu pobřežní odrůdy honeybushe. Přirozeně zelený honeybush neprošel procesem oxidace podobně jako zelený čaj a i jeho nálev tak zůstává tmavě žlutý s mimořádně lahodným aroma a medovou chutí. 
Organický zelený honeybush je studnicí vitamínů a minerálů, zejména vitamínu C, vápníku, fluoru a železa a vyniká vysokým obsahem antioxidantů. Neobsahuje žádný kofein, a je tak vhodný k celodennímu popíjení teplý i studený.

Jeho příjemně podmanivé neobvyklé medové vůni není snadné odolat; naopak šálek či sklenička honeybushe přitáhne pozornost všech u stolu. Přirozenou medovou nasládlost honeybushe lze uplatnit při přípravě nejrůznějších nápojů jak pro děti, kterým není potřeba nápoj sladit, tak pro dospělé. Neobsahuje kofein/tein, není přeslazený jako limonády a fluor a vápník v něm obsažený mohou pomoci zdravému vývoji zubů a kostí dětí.

Producentem našeho honeybushe je společnost TopQualiTea South Africa (TQT), založená v roce 2005. Má pouze 4 zaměstnance, kteří ale společně podporují na 150 pěstitelů honeybushe a rooibosu v Jihoafrické republice. Cílem je zajistit marketing a hladký export produkce těch, kteří by jinak neměli přístup na mezinárodní trh. Bio zelený honeybush jsme navíc pro Vás dovezli přímo od producentů po moři, bez evropských prostředníků či překupníků.


Příprava: 1 lžičku na šálek zalijeme vodou o teplotě asi 95 °C a necháme 4–8 minut louhovat. Chutná skvěle teplý i studený jako ledový čaj.

Složení: bio zelený honeybush sypaný 100 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Bio maté, rooibos a honeybush
Hmotnost: 0.109 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 100 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: