Bio mléčná čokoláda Bolívie 50 %, 100 g

Kód: TE002411
Novinka Bez lepku Bio
80 Kč 71 Kč bez DPH 80 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Vysokoprocentní mléčná čokoláda s 50 % bio kakaa od drobných rolníků El Ceibo z regionu Alto Beni v západní Bolívii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi dobrá mléčná čokoláda s vysokými 50 % kakaa odrůdy Trinitario od slavných El Ceibo z regionu Alto Beni v provincii Caranavi v departementu La Paz v západní Bolívii. El Ceibo je přitom pojmem, legendou, průkopníkem a vzorem nejen ve světě fair trade, ale celého světového kakaového průmyslu.

El Ceibo založilo 5. února 1977 seskupení 12 družstev pěstitelů kakaa s cílem sjednotit se a zlepšit svou vyjednávací pozici na trzích a nabídnout více kvalitních kakaových produktů s přidanou hodnotou. El Ceibo se také hned zavázalo řešit i další problémy rolníků a nabídlo technické zázemí, školení a vzdělávací příležitosti i budování spotřebitelských prodejen na družstevní úrovni. Zavedli sociální pojištění pro všechny členy, genderovou paritu a spustili projekty na zachování biodiverzity a svého zemědělského dědictví.

El Ceibo přímo vlastní jeho 1200 pěstitelů kakaových bobů a za těch 46 let se jejich organizace značně rozvinula na lidské i technologické úrovni. Bylo to právě El Ceibo, které dodalo kakao do první fairtradové čokolády na světě a po celou dobu je tato kooperativa vnímaná jako vzor fair trade fungování a produkce. El Ceibo je také průkopníkem ekologického zemědělství v celé Bolívii. Právě El Ceibo jako první nabídlo zahraničním partnerům kakaový prášek a kakaové máslo vyrobené z vlastních kakaových bobů v bio kvalitě ve vlastní dílně. A v neposlední řadě je to právě El Ceibo, která v roce 2008 představila své vlastní fair trade bio čokolády s heslem "naše země, naše stromy, naše čokoláda“. Jde tak o jednu z několika málo značek čokolády na světě, která je 100% vyráběná samotnými pěstiteli kakaa "od stromu až po spotřebitele". A je naprosto výjimečné, aby takový provoz vlastnili přímo pěstitelé, kteří tak nejsou v běžné roli zaměstnanců či spolupracovníků, ale 100% majitelů. 

El Ceibo se prosadila jako modelová organizace z pohledu ekonomické, sociální i environmentální udržitelnosti s vlastním samosprávným řízením podle filozofie družstev. Své kakaovníky zde lidé pěstují tradiční formou agrolesnictví. Tedy způsobu hospodaření, který kombinuje pěstování dřevin se zemědělskou produkcí na jednom pozemku. To snižuje závislost lidí na jedné plodině, zvyšuje produktivitu, podporuje biodiverzitu, zlepšuje zadržování vody, ochranu plodin před extrémním počasím a omezuje dopady klimatických změn. Hlavní sklizeň kakaa zde probíhá od února do června a vyloupané kakaové boby se fermentují 6 dní. Kakao se lodí dopravuje do čokoládovny ve francouzském Gers a bio mléko pochází z malých farem (tzv. lidské velikosti) na severu Francie sdružené do skupiny Biolait.

Terra Etica je kooperativní projekt francouzské společnosti Ethiquable, ve kterém sociální a lidské hodnoty klademe do středu ekonomiky. Spravedlivé ceny zajišťují spravedlivou odměnu a kontrolované ekologické zemědělství jednotlivých složek ochranu životního prostředí a jeho zdrojů. Jako členové WFTO (World Fair Trade Organization) ctíme hodnoty spravedlivého obchodu fair trade, ale také mobilizujeme družstva po celém světě k udržení rolnického zemědělství místo průmyslového intenzivního způsobu plundrujícího lány krajiny.

Logo SPP, tedy Símbolo de Pequeños Productores, česky symbol malých výrobců, zaručuje na základě nezávislé certifikace spravedlivý obchod fair trade zaměřený výhradně na drobné zemědělství. Jde o mezikontinentální síť organizací malých producentů bio potravin, kteří bojují za uznání vysoké kvality produktů a pracují pro důstojný život a zdravou planetu pro všechny.

Potisk kartonového obalu čokolády využívá inkousty na rostlinné bázi. 

Složení z kontrolovaného ekologického zemědělství: kakaová hmota (27 %), třtinový cukr, kakaové máslo, SUŠENÉ MLÉKO (22 %), vanilkový extrakt z Madagaskaru. Bez lepku. Obsah kakaové sušiny min. 50 %. Může obsahovat stopy lepku, sezamu a ořechů.

 Energetická hodnota: 2479 kJ/597 kcal
 Tuky: 44 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 26 g
 Sacharidy: 39 g
      z toho cukry: 35 g
 Bílkoviny: 10 g
 Vláknina: 4,0 g
 Sůl: 0,2 g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mléčná čokoláda
Hmotnost: 0.11 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Druh čokolády: mléčná
Hmotnost: 100 g
Obsah kakaové sušiny: 50 %
Vegan: ne
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
SPP: Symbol malých výrobců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: