Bio mletá káva Salvador SHG, 500 g

Kód: FO500507
Bez lepku Vegan Bio
377 Kč 337 Kč bez DPH 754 Kč / 1 kg
Skladem (3 ks)

Exkluzivní středně silná káva arabika s chutí po kakau a třešních a sladkou vůní připomínající máslové sušenky. Vysoká kvalita zrna z vysokých nadmořských výšek El Salvadoru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

El Salvador znamená v místním jazyce pipil "místo drahocenných věcí" a tato káva je toho důkazem. Pěstování kávy zde má velmi dlouhou tradici a rozvíjelo se i během válek, které toto území sužovaly a násilí místní lid trápí dodnes. Salvador je nejmenším středoamerickým státem a také jediným, který v této oblasti nemá přístup ke Karibskému moři. Místní káva je pro mnohé raritou, ale i pro znalce skutečným zážitkem.

Naše fair trade bio káva Salvador má lahodnou vyváženou chuť s nádechem kakaa, grepu a třešní. Středně plné tělo pak doplňuje aroma po pečených kaštanech a burských a makadamových oříšcích. Před zalitím můžete ucítit i mléčnou čokoládu a máslové sušenky.

Káva arabika s přívlastkem SHG (Strictly High Grown) označuje kávu, která v dané oblasti roste ve velmi vysoké nadmořské výšce. Ta znamená pomalý růst, a tedy i bohatou chuť a vyšší kvalitu zrna.

Fair trade bio káva od pěstitelů Las Lajas

Tato káva navíc roste v oblasti Sonsonate v Cordillera de Volcanes, pohoří sopek, zasazené mezi národní park Cerro Verde, tři sopky Santa Ana, Izalco a Cerro Verde a jezero Coatepeque. Ve výškách kolem 1300 m n. m. se zde o ní starají drobní pěstitelé družstva Las Lajas. Jde o malé družstvo založené v roce 1980, čítající jen asi 200 členů, z nichž celou čtvrtinu tvoří ženy.

Většina příjmů družstva pochází z pěstování kávy, kterou také praží ve vlastní pražírně pod značkou Lajamaya. Pěstitelé se tak mohou sami učit z výsledné chuti připravené kávy. Družstvo svým členům poskytuje také malý pozemek pro pěstování ovoce a zeleniny pro místní trh a vlastní spotřebu. Podmínkou je však šetrné využívání půdy i lesů; stejně jako se zde věnují kávě pěstované jen a pouze udržitelným způsobem dle pravidel ekologického zemědělství. 

Díky fair trade výkupním cenám má družstvo prostředky pro zajištění skromného důchodu svých členů (nyní asi 30 lidí), což je v zemědělském sektoru v Salvadoru výjimečné. Prémie ze spravedlivého obchodu putují také do zdravotnictví a místní infrastruktury a důležitých vzdělávacích projektů, ze kterých těží nejen členové družstva, ale také několik stovek dalších rodin v regionu.

Pečlivě pražená po malých dávkách v České republice.

Složení: 100 % bio káva arabika mletá.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mletá káva
Hmotnost: 0.52 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 500 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: