Prkénko na krájení puzzle z Bali, 29 cm

Kód: MT005815
355 Kč 293 Kč bez DPH 355 Kč / 1 ks
Skladem (4 ks)

Prkýnko na krájení ze dřeva stromu Suar (Albizia Saman) z tropického deštného pralesa, ve tvaru obdélníku o délce 29 cm, rozdělitelné na 4 části ve tvaru puzzle.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dřevěné prkénko vhodné na krájení, ručně vyrobené ve vesnici Abuan na ostrově Bali v Indonésii, ze dřeva stromu Suar (albizia saman), rostoucího v tropickém deštném pralese, samozřejmě vyrobeno dle pravidel fair trade. Prkénko je lakované a skládá se ze 4 částí ve tvaru puzzle..

Ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a může se lišit tvarem, velikostí i barvami. 

Rozměry: délka 29 cm, šířka 20 cm, tloušťka 1,5 cm.

Produkt ručně vyrobený na Bali v rámci Fair Trade projektu

Cílem Mitra Bali je propagovat tradiční indonéské řemeslo a pomocí Fair Trade podpořit místní drobné řemeslníky v jejich práci. Nejde však jen o marketing a export. Mitra Bali otevřela také projektové centrum, kde výrobcům umožňuje využít knihovnu, navštěvovat workshopy a konzultovat své záměry s designéry. Lidé tak získávají znalosti o výrobních technikách, využití ekologických surovin i bezpečnosti výrobního procesu a mají podporu i v inovacích a vývoji nového zboží.

Mitra Bali byla založena v květnu 1993 a dnes spolupracuje s 26 řemeslnými dílnami, které tvoří zpravidla 2-12 výrobců. Celkem tak pracuje se 130 lidmi - 68 muži a 62 ženami. 35 % z nich navštěvovalo jen základní školu, 60 % má střední vzdělání a 5 % vzdělání vyšší.

Otevírání dalších způsobů výdělku lidí na venkově je důležité zvláště s ohledem na obchodní izolaci, které drobní producenti na ostrově čelí. Zahraniční investoři navíc situaci zhoršují svými projekty turistické infrastruktury a velkých zemědělských podniků. Lidé na venkově jim prodávají stále více svých pozemků, půda se ztrácí a lidé odchází.

Rodinná řemeslná produkce ale znamená další příjem k drobnému zemědělství a fair trade nabízí důstojný a spolehlivý příjem za jejich zboží. Například ve vesnici Abuan v oblasti Bangli vzniklo v roce 2007 řezbářské družstvo Merta Sari Coop. Jeho dnes 26 členů žije hlavně ze zemědělství, ale pracují také se dřevem albesie a vyřezávají různé výrobky, které prostřednictvím Mitra Bali prodávají i do zahraničí. Kromě toho mají přístup k drobným úvěrům a krizové pomoci. Od Mitra Bali lidé také mohou zdarma získat sazenice stromů v rámci zalesňovacího programu, který tak produkuje také zdrojový materiál pro jejich výrobu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané tácy, podnosy a prkénka
Hmotnost: 0.671 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: