Servírovací a krájecí deska z mramoru a dřeva z Indie, 31 cm

Kód: GL502600
389 Kč 321 Kč bez DPH 389 Kč / 1 ks
Skladem (4 ks)

Nádherná pomůcka k přípravě a podávání jídla, jejíž mramorová část vypadá velmi elegantně a kombinace s mangovým dřevem vytváří harmonii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mramor je ideálním materiálem do kuchyně - snadno se čistí, je odolný a navíc vypadá velmi elegantně. Kombinace s dřevem mangovníku pak vytváří harmonický obraz a luxusní atmosféru. S takovou servírovací či krájecí deskou tak bude vaše příprava a podávání jídla ještě zábavnější a příjemnější než dosud.

Mangové dřevo pro tento podnos pochází ze stromů v Indii, které byly využívány k pěstování manga, ale již nenesou dost ovoce, nebo byly poškozeny přírodními živly. Mangovníkové dřevo není lakované ani voskované, a tak ho doporučujeme udržovat pravidelným namazáním rostlinným olejem; například olivovým, lněným nebo kokosovým. Mramor je hornina s obsahem kalcitu, který byl oblíbeným stavebním materiálem starověkých civilizací a pro řecké a římské sochaře se stal symbolem tradičního a vytříbeného vkusu.

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodních materiálů - jednotlivé kusy se tedy mezi sebou drobně liší barvou, strukturou, tvarem i velikostí. Výrobek není vhodný do myčky nádobí ani mikrovlnné trouby.

Rozměry: délka cca 31 cm, šířka cca 12,5 cm. 

Tyto dřevěné výrobky by nikdy neměly být namočeny ve vodě delší dobu, protože materiál může vodu nasáknout a nabobtnat. Sušení je nejlepší na vzduchu ve svislé poloze, aby mohla voda úplně uniknout. Pravidelné mazání rostlinnými oleji prodlužuje trvanlivost.

Od drobných řemeslníků z fair trade organizace v Indii

Naše partnerská organizace Pushpanjali (v hindštině věnec) je jednou z nejstarších organizací spravedlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlenkou, se kterou ji v roce 1982 založilo 5 seskupení producentů, byla pomoc sociálně a ekonomicky znevýhodněným lidem ve městě Agra a okolí dosáhnout bezpečného příjmu a lepší kvality života.

V roce 2015 v Agře za podpory německé Globo Fair Trade Partner dokončila novou budovu pro výrobu zboží z mramoru, dřeva, pískovce, a mastku, která výrazně zlepšuje pracovní podmínky řemeslníků. Hala má moderní větrací systém, který odsává prach z broušení, poskytuje dostatek prostoru a světla a má vlastní sociální zařízení.

Kromě fair trade je Pushpanjali aktivní také v dalších sociálních a environmentálních projektech pro řemeslné komunity. Například už od roku 2004 provozuje v budově školy poblíž Agry zdravotnické zařízení "Medical Check-up Camp", ve kterém pravidelně každý měsíc ošetří asi 200 pacientů. V případě vážných nemocí Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agře. Organizuje také osvětové akce pro veřejnost o otázkách životního prostředí, při kterých mimo jiné rozdává a vysazuje mladé stromky a distribuuje materiály o možnostech likvidace odpadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané tácy, podnosy a prkénka
Hmotnost: 1.645 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: