Servírovací a krájecí kulaté mramorové prkénko z Indie, 41 cm

Kód: GL513989
669 Kč 553 Kč bez DPH 669 Kč / 1 ks
Skladem (3 ks)

Mramorová deska kulatého tvaru ručně vyrobená v Indii ke krájení a elegantní servírování na úrovni. Snadno se čistí a lze i zavěsit v kuchyni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velké krájecí prkénko či elegantní deska k servírování ručně vyrobená z mramoru v Indii. Mramorové desky jsou na krájení a servírování obzvláště vhodné, protože vypadají krásně, jsou odolné a velmi snadno se čistí. Tato mramorová deska je navíc vybavena ozdobným provázkem, za který ji můžete zavěsit kam budete potřebovat.

Mramor je hornina s obsahem kalcitu, který byl oblíbeným stavebním materiálem starověkých civilizací a pro řecké a římské sochaře se stal symbolem tradičního a vytříbeného vkusu.

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - jednotlivé kusy se tedy mezi sebou drobně liší barvou, strukturou, tvarem i velikostí. Výrobek není vhodný do myčky nádobí ani mikrovlnné trouby.

Rozměry: délka cca 41 cm, průměr cca 29,5 cm. 

Od drobných řemeslníků z fair trade organizace v Indii

Naše partnerská organizace Pushpanjali (v hindštině věnec) je jednou z nejstarších organizací spravedlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlenkou, se kterou ji v roce 1982 založilo 5 seskupení producentů, byla pomoc sociálně a ekonomicky znevýhodněným lidem ve městě Agra a okolí dosáhnout bezpečného příjmu a lepší kvality života.

V roce 2015 v Agře za podpory německé Globo Fair Trade Partner dokončila novou budovu pro výrobu zboží z mramoru, dřeva, pískovce, a mastku, která výrazně zlepšuje pracovní podmínky řemeslníků. Hala má moderní větrací systém, který odsává prach z broušení, poskytuje dostatek prostoru a světla a má vlastní sociální zařízení.

Kromě fair trade je Pushpanjali aktivní také v dalších sociálních a environmentálních projektech pro řemeslné komunity. Například už od roku 2004 provozuje v budově školy poblíž Agry zdravotnické zařízení "Medical Check-up Camp", ve kterém pravidelně každý měsíc ošetří asi 200 pacientů. V případě vážných nemocí Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agře. Organizuje také osvětové akce pro veřejnost o otázkách životního prostředí, při kterých mimo jiné rozdává a vysazuje mladé stromky a distribuuje materiály o možnostech likvidace odpadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané tácy, podnosy a prkénka
Hmotnost: 3.4 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: