Talíř z mangovníku z Indie, 25 cm

Kód: GL515235
359 Kč 297 Kč bez DPH 359 Kč / 1 ks
Skladem (9 ks)

Talíř ručně vyrobený ze dřeva mangovníku v Indii vyzařuje teplo a přirozenost. Vytváří příjemné prostředí s atmosférou pro ovoce, sendviče i koláče.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čistě přírodní talíř ručně vyrobený ze dřeva mangovníků a ošetřený jen čistým olivovým olejem. Mangovníkový talíř vyzařuje teplo, přirozenost a vytváří u stolu krásné prostředí s příjemnou atmosférou. Můžete ho využít na ovoce, toasty nebo i koláče a bábovky.

Mangové dřevo pro tyto talíře pochází ze stromů v Indii, které byly využívány k pěstování manga, ale již nenesou dost ovoce, nebo byly poškozeny přírodními živly. Talíř není lakovaný ani voskovaný, a tak ho doporučujeme udržovat pravidelným namazáním rostlinným olejem, například olivovým, lněným nebo kokosovým. Výrobek není vhodný do myčky nádobí ani mikrovlnné trouby.

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - jednotlivé kusy se tedy mezi sebou drobně liší barvou, strukturou dřeva, tvarem i velikostí. 

Rozměry: průměr cca 25 cm, výška asi 2,5 cm. 

Tyto dřevěné výrobky by nikdy neměly být namočeny ve vodě delší dobu, protože materiál může vodu nasáknout a nabobtnat. Sušení je nejlepší na vzduchu ve svislé poloze, aby mohla voda úplně uniknout. Pravidelné mazání rostlinnými oleji prodlužuje trvanlivost.

Od drobných řemeslníků z fair trade organizace v Indii

Naše partnerská organizace Pushpanjali (v hindštině věnec) je jednou z nejstarších organizací spravedlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlenkou, se kterou ji v roce 1982 založilo 5 seskupení producentů, byla pomoc sociálně a ekonomicky znevýhodněným lidem ve městě Agra a okolí dosáhnout bezpečného příjmu a lepší kvality života.

V roce 2015 v Agře za podpory německé Globo Fair Trade Partner dokončila novou budovu pro výrobu zboží ze dřeva, pískovce, mastku a mramoru, která výrazně zlepšuje pracovní podmínky řemeslníků. Hala má moderní větrací systém, který odsává prach z broušení, poskytuje dostatek prostoru a světla a má vlastní sociální zařízení.

Kromě fair trade je Pushpanjali aktivní také v dalších sociálních a environmentálních projektech pro řemeslné komunity. Například už od roku 2004 provozuje v budově školy poblíž Agry zdravotnické zařízení "Medical Check-up Camp", ve kterém pravidelně každý měsíc ošetří asi 200 pacientů. V případě vážných nemocí Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agře. Organizuje také osvětové akce pro veřejnost o otázkách životního prostředí, při kterých mimo jiné rozdává a vysazuje mladé stromky a distribuuje materiály o možnostech likvidace odpadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané tácy, podnosy a prkénka
Hmotnost: 0.41 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: