Zvonkohra ptáček Kos z Bali, 14 cm

Kód: MT030707
114 Kč 94 Kč bez DPH 114 Kč / 1 ks
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

Malá závěsná zvonkohra s černým kosem ručně vyrobená z hliníkových trubiček s jemným zvukem a dřeva stromu Albízia na ostrově Bali v Indonésii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malá zvonkohra k zavěšení s dřevěným ptákem kosem černým (Turdus merula) s oranžovým zobákem a třemi kovovými trubičkami (délka 8, 6,5 a 5 cm) s krásně jemným zvukem. Ručně vyrobená dle pravidel fair trade ve vesnici Abuan na ostrově Bali v Indonésii ze dřeva stromu Albízia, který roste v tropickém deštném pralese. Zvonkohru jsme pro vás dovezli po moři přímo od výrobců, bez prostředníků; šikovným řemeslníkům tak zůstává maximum ocenění za jejich práci. 

Ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se drobně liší tvarem, velikostí, barvami i kresbou.

Rozměry: výška cca 14 cm, ptáček cca 10x3,5 cm.

Zvonkohra ručně vyrobená na Bali v rámci fair trade projektu

Cílem Mitra Bali je propagovat tradiční indonéské řemeslo a pomocí Fair Trade podpořit místní drobné řemeslníky v jejich práci. Nejde však jen o marketing a export. Mitra Bali otevřela také projektové centrum, kde výrobcům umožňuje využít knihovnu, navštěvovat workshopy a konzultovat své záměry s designéry. Lidé tak získávají znalosti o výrobních technikách, využití ekologických surovin i bezpečnosti výrobního procesu a mají podporu i v inovacích a vývoji nového zboží.

Mitra Bali byla založena v květnu 1993 a dnes spolupracuje s 26 řemeslnými dílnami, které tvoří zpravidla 2-12 výrobců. Celkem tak pracuje se 130 lidmi - 68 muži a 62 ženami. 35 % z nich navštěvovalo jen základní školu, 60 % má střední vzdělání a 5 % vzdělání vyšší.

Otevírání dalších způsobů výdělku lidí na venkově je důležité zvláště s ohledem na obchodní izolaci, které drobní producenti na ostrově čelí. Zahraniční investoři navíc situaci zhoršují svými projekty turistické infrastruktury a velkých zemědělských podniků. Lidé na venkově jim prodávají stále více svých pozemků, půda se ztrácí a lidé odchází.

Rodinná řemeslná produkce ale znamená další příjem k drobnému zemědělství a fair trade nabízí důstojný a spolehlivý příjem za jejich zboží. Například ve vesnici Abuan v oblasti Bangli vzniklo v roce 2007 řezbářské družstvo Merta Sari Coop. Jeho dnes 26 členů žije hlavně ze zemědělství, ale pracují také se dřevem albesie a vyřezávají různé výrobky, které prostřednictvím Mitra Bali prodávají i do zahraničí. Kromě toho mají přístup k drobným úvěrům a krizové pomoci. Od Mitra Bali lidé také mohou zdarma získat sazenice stromů v rámci zalesňovacího programu, který tak produkuje také zdrojový materiál pro jejich výrobu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané zvonkohry
Hmotnost: 0.02 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: