Bio bílý čaj Darjeeling, porcovaný 20 x 2 g

Kód: GE012871
Bez lepku Vegan Bio
106 Kč 95 Kč bez DPH 265 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Delikátní bílý čaj Darjeeling se zlatým nálevem a jemnou květinovou chutí v kompostovatelných sáčcích z vláken z bio bavlny a bez umělých aromat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prvotřídní sáčkovaný bio bílý čaj z nejslavnější čajové oblasti Darjeeling na severu Indie. Bílý čaj je poměrně vzácný, tvořený nejmladšími lístky čajovníku, které jsou ještě pokryté stříbřitými chloupky. Díky minimálnímu a extra šetrnému zpracování si uchovává vysokou koncentraci antioxidantů. Nálev má zlatavou barvu, květinovou vůni a jemnou chuť.

Čajové sáčky využívají vlákna z bio bavlny a ochrannou fólii pro uchování svěžího aroma čaje. Zůstávají přitom plně kompostovatelné dle normy EN 13432 (dostupná i v češtině) a k čaji nejsou přidávána žádná aromata.

Ručně sbíraný fair trade bio čaj od Tea Promoters India

Tento čaj pěstují a ručně sbírají pěstitelé a sběrači ze sdružení Tea Promoters India (TPI), kde již neexistují žádné koloniální struktury. TPI tvoří asi 3000 odhodlaných lidí, kteří propagují ekologické zemědělství a fair trade pracovní a obchodní podmínky. TPI v roce 1989 založila vůbec první bio čajovou zahradu v Darjeelingu. Dnes se zahrada Samabeong pyšní certifikací Naturland a je asi nejznámějším producentem fair trade bio čaje. Ostatním v Indii pak slouží jako ukázkový příklad spolupráce spravedlivého obchodu a ekologického zemědělství, která se může stát úspěšným příběhem známým po celém světě.

TPI je také jedním z průkopníků v pracovně-sociální podpoře pracovníků v čajových zahradách. Čajovou zahradu Samabeong už od roku 2006 řídí žena. V Indii není běžné, aby ženy pracovaly na vedoucích pozicích, ale TPI jako jeden z prvních zaměstnavatelů dal ženám šanci a Bhawana Rai se stala vůbec první čajovou manažerkou v celém Darjeelingu. Ze začátku to bylo pro podřízené těžké, ale Bhawana Rai si postupně získala úctu a uznání pěstitelů. V této čajové zahradě přitom žije na 310 rodin, přibližně 2 000 lidí, a znamená tak největší zahradu TPI. 
Ředitel celého TPI Gautam Mohan se pak o čaji nejvíce naučil od svého dědečka Brije Mohana. Přes své vzdělání a nové nápady tak přirozeně zachovává i tradiční znalosti a zkušenosti s pěstováním a zpracováním čaje.

Díky Fair Trade dostávají všichni zúčastnění za svou práci odpovídající mzdu, těší se lepším životním podmínkám a produkují kvalitnější čaj trvale udržitelným způsobem. Obzvláště důležité jsou průkopnické projekty prospěšné pro celý region jako je střední škola otevřena všem dětem v okolí. Byl postaven penzion na podporu udržitelného cestovního ruchu a dalších pracovních příležitostí. Solární energie se využívá na pouliční osvětlení, další energie pochází z bioplynové stanice.

Příprava: sáček čaje v šálku zalijte vodou o teplotě 70 °C a nechte 2-3 minuty vyluhovat.

Složení: bio bílý čaj 100 %.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelený čaj porcovaný
Hmotnost: 0.074 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 40 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: