Bio zrnková káva Mexiko, 500 g

Kód: FO490501
Bez lepku Vegan Bio
367 Kč 328 Kč bez DPH 734 Kč / 1 kg
Skladem (8 ks)

Vynikající středně silná káva arabika s chutí po černém čaji a bourbonu téměř bez kyselosti. Požitek doplňuje aroma po kandovaném ovoci s trochou skořice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vynikající bio káva arabika se středně plným tělem a příjemně jemnou chutí téměř bez kyselosti s tóny černého čaje, citrónu a bourbonu. Aroma hraje zejména vůní hořké čokolády doplněné akcenty rybízu, kandovaného ovoce a špetky skořice.

Mexiko je 8. největším producentem kávy na světě a stěžejní roli v tom hrají jeho jižní státy. Zejména Oaxaca a Chiapas si získaly věhlas v kvalitní ekologické třídě káv. Naše káva Zapotekan je však i v tomto srovnání výjimečná, bez nepříjemných zemitých tónů, které jsou v nižších třídách mexických káv běžné. 

Fair trade bio káva od drobných pěstitelů Zapotekan

Pochází z malých kávových zahrad schovaných ve svazích vysočiny státu Oaxaca. Ve výškách až 1600 m n. m. ji zde už po dlouhé generace pěstují drobní farmáři etnika Zapotekan. Těm káva rostoucí na stále stejných pozemcích koluje v žilách a mluví také svým vlastním jazykem.

Jsou hrdými členy Unión de Productores Campesinos "Tierra Indigena Zapoteca" (UPCTIZ), sdružení pěstitelů kávy ze 13 různých vesnic, kteří kultivují vysoce kvalitní kávu arabica na jihu Mexika.

Družstvo klade velký důraz na spolupráci a udržitelnost, a tak prémie z fair trade obchodu pěstitelé využívají primárně na pravidelnou obnovu rostlin kávovníků ve svých zahradách. Současné změny klimatu umožňují šíření chorob kávovníků, zejména korozi kávy Roya, i do takových nadmořských výšek, kde se dříve nevyskytovaly.
V roce 2011 byly prudkým šířením kávové rzi místní farmy téměř zničeny. Proto nyní farmáři šlechtí a sází odrůdy, které jsou vůči těmto chorobám odolnější. Dnes zejména Kostariku 95, Icatu a Sarchimor, které jsou pro místní mikroklima nejvhodnější.
Družstvo pořídilo společný dopravní prostředek k přepravě sklizené kávy a systematicky zlepšuje sběr, zpracování i sušení kávy a na oplátku dostává lepší cenu za stále kvalitnější kávu. Místní dokonce zahájili také malý medonosný program na zlepšení opylení nových sazenic kávy.


Pečlivě pražená po malých dávkách v České republice.

Složení: 100 % bio káva arabika zrnková.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zrnková káva
Hmotnost: 0.52 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 500 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Bio CZ: Produkt ekologického zemědělství
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: