Zrnková káva z Brazílie, 500 g

Kód: LO115777
Vegan
421 Kč 376 Kč bez DPH 842 Kč / 1 kg
Skladem (>10 ks)

Výjimečná káva arabika z vulkanické půdy ve vysokých nadmořských výškách zpracovaná suchou metodou se sladkou chutí s nádechem lískových oříšků a pražených cereálií.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výjimečná káva arabika s jemnou sladkou chutí s harmonickými tóny lískových oříšků a pražených cereálií. Káva s komplexní chutí, ve které najdete všechny typické vlastnosti "dobré Brazílie". Kávu pěstují drobní pěstitelé na vulkanických půdách v nadmořských výškách 1200 - 1400 m n. m., která je v Brazílii poměrně vzácná.

Ručně sklizenou 100% fair trade kávu arabiku pak místní lidé zpracovávají tzv. suchou metodou, aby šetřili vodní zdroje, které v této zemi rok od roku ubývají. Při této původní metodě zpracování kávy, zvané také natural, se suší celé kávové třešně tak, jak byly sklizené. Následuje až 6 týdnů pravidelného otáčení a sušení, až může být kávové zrno zbavené dužiny a pergamenu mechanických způsobem. Proces završí ještě krátké dosušení samotných kávových zrn, přičemž celý postup se obešel bez kapky vody. To je oproti rozšířené tzv. mokré metodě zcela zásadní rozdíl.

Tento, řekněme, ekologický a nejstarší způsob zpracování kávy navíc kávě dodává zajímavou sladkou chuť s nádechem ovoce. Zrna totiž mají při sušení dostatek času, aby vstřebaly část dužniny, která na nich na slunci usychá. Pražírna Lobodis, která zaměstnává na 80 lidí s postižením, pak kávu ve Francii pečlivě praží asi 20 minut při průměrné teplotě 230 °C na světle hnědou barvu připomínající mnišský hábit.  

Komplexní fair trade káva od pěstitelů z malých družstev

Brazílie je 5. největší země světa a už 150 let největší producent kávy na světě. Je ale i zemí kontrastů, kdy se bouřlivý rozvoj průmyslu střídá s chudobou venkovských rolníků. Zemědělství je zaměřené na monokulturní velkovýrobní plantážnictví, a tak nepřekvapí, že Brazílie produkuje také nejvíce sisalu a pomerančů na světě. 

Unie ASSOFE sdružuje 53 pěstitelů kávy, kteří v oblastech Botelhos a Minas Gerais produkují celkem 18 000 pytlů zelené kávy ročně. Obhospodařují na 777 hektarů v nadmořské výšce kolem 1250 m n. m. Senhor Gilberto, jeden z členů, o této kávě říká. "Fair trade káva silná v těle s nadprůměrnou krémovostí. Díky tomu je použitelná samostatně a pražírny ji nemusí míchat s ostatními do směsí. Právě tato kvalita nám dodává sebedůvěru."

Sdružení pěstitelů kávy Divinolandia pak zastupuje pan Claudinei Junqueira a připomíná, že šálku kávy se v Brazílii někdy říká "divine", tedy "božský". Odtud i název sdružení založeného 13 rodinami v roce 2015. Jednotliví farmáři se pohybují ve výškách nad 1200 m n. m. a pečují o kávovníky, které využívají velmi dobrých pěstebních podmínek poblíž vesnice Ribeirão de Santo Antonio ve státě Sao Paolo - úrodnou sopečnou půdu, déšť a mírné klima.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zrnková káva
Hmotnost: 0.519 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 500 g
Vegan: ano
Lobodis: Fair trade garance Lobodis

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: