Bio hořká řemeslná čokoláda Mexiko 80 %, 70 g

Kód: MC371901
Novinka Bez lepku Vegan Bio
93 Kč 83 Kč bez DPH 133 Kč / 100 g
Vyprodáno

Vynikající hořká čokoláda ručně vyrobená Bean to Bar z "královských" kakaových bobů Criollo Chantuto s výraznou chutí sušeného ovoce, ořechů a koření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vynikající řemeslná hořká čokoláda ručně vyrobená z královských kakaových bobů Criollo Chantuto, které konzumovali aztéčtí králové a kněží. Malé družstvo se 138 farmáři je sklidilo v roce 2022 v regionu Soconusco v samém srdci státu Chiapas v jižním Mexiku podél hranic s Guatemalou. Sklizené kakao pěstitelé sváží do společné zpracovny, kde ho nechávají 4-5 dní fermentovat ve čtvercových dřevěných bednách. Toto výjimečné kakao z udržitelného rodinného agrolesnictví nabízí výrazné chutě sušeného ovoce, ořechů a koření.

Území dnešního Mexika je, jak známo, kolébkou pěstování kakaa a rodištěm samotné kakaové kultury. Mexické kakao by tak nemělo chybět v nabídce žádné poctivé čokoládovny. Právě zde indiánští vládci objevovali svůj hořký kakaový nápoj xocolatl a kakaové boby využívali jako platidlo. Soconusco je úzký pruh země vklíněný mezi Tichý oceán a pohoří Sierra Madre de Chiapas. Nejjižnější část pobřeží státu Chiapas má natolik úrodnou sopečnou půdu s dostatkem srážek, že přispěla k rozkvětu několika kultur založených na produkci kakaa a přírodního kaučuku.

Soconusco (v překladu "místo kyselého kaktusu") je také rodištěm „skutečného královského kakaa" konzumovaného kdysi králi Aztéků, Mayů, Inků, Toltéků i Olméků. Dnes ho "naši" pěstitelé kultivují dle pravidel ekologického zemědělství v agrolesnickém systému v souladu s místním přírodním prostředím. Rozsáhlým projektem zalesňování bojují s degradací půdy, obnovují biologickou rozmanitost a chrání životně důležité vodní zdroje. Po usušení ho místní lidé balí do jutových pytlů po 60 kg a přes přístav Veracruz odesílají "králům" Evropy, Severní Ameriky a Austrálie. 

Jen řemeslná čokoláda, tedy ručně dělaná z kakaových bobů v malé manufaktuře (bean to bar), dokáže bohatost chutí kakaa uchovat a jednotlivé nuance a odlišnosti zdůraznit. Výroba takové jedné čokolády ale může trvat i několik dní. Ostatně i tato čokoláda byla vyrobena až po té, co jsme ji pro Vás objednali, a je dostupná jen v omezeném množství.

  • Pražení 5/5 * Hořkost 3/5 * Kyselost 1/5 * Květinové tóny 2/5 * Kořenité tóny 4/5 * Ovocné tóny 1/5 *

Millésime Chocolat je belgický řemeslný výrobce bio čokolády Bean to Bar, tedy jeden z mála, který čokoládu vyrábí ručně od samotných surových kakaových bobů až po finální tabulku čokolády. Tato Vintage čokoláda, za kterou stojí mistr Jean-Christophe Hubert, prosazuje návrat k autentickému výrobnímu čokoládovému řemeslu s respektem k mistrům čokolatiérům a našim předkům

Použité kakao konkrétní odrůdy v dané čokoládě pochází vždy z konkrétní oblasti v konkrétní zemi a jen z jedné konkrétní sklizně kakaových bobů. Millésime Chocolat nemíchá regiony, ročníky ani sklizně, a nechává tak vyniknout konkrétním vlastnostem daného kakaa. Proto je také těchto exkluzivních čokolád jen omezené množství. 

Millésime Chocolat pracuje výhradně se surovinami z certifikované ekologické produkce a dle pravidel fair trade (člen WFTO). Ovládá celý proces výroby čokolády od pražení kakaových bobů až po konečný produkt v souladu s výrobními procesy z dávných dob slavné čokoládové tradice Belgie. Kakao si drtí a mele skutečnými mlýnskými kameny, nepoužívá žádné lecitiny, žádný palmový olej, žádná barviva ani umělé konzervanty.

Složení z ekologického zemědělství: kakaové boby, třtinový cukr, kakaové máslo. Bez lepku. Může obsahovat stopy ořechů. Obsah kakaové sušiny min. 80 %.

 Energetická hodnota: 2360,69 kJ/564,76 kcal
 Tuky: 44,76 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 15,20 g
 Sacharidy: 32,28 g
      z toho cukry: 24,00 g
 Bílkoviny: 8,20 g
 Vláknina: 8,28 g
 Sůl: 0 g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade bio čokolády Millésime Chocolat
Hmotnost: 0.091 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Druh čokolády: hořká
Hmotnost: 70 g
Obsah kakaové sušiny: 80 %
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: