Bio esenciální olej ze zázvoru z Ekvádoru, 10 ml

Kód: TE900847
Akce Vegan Bio
349 Kč –25 %
Fair trade bio esenciální olej ze zázvoru z Ekvádoru, 10 ml
349 Kč –25 % 261 Kč 216 Kč bez DPH 261 Kč / 10 ml
Skladem (5 ks)

Zcela čistý, přírodní, bio zázvorový éterický olej destilovaný nízkotlakou vodní párou přímo pěstiteli sdružení Chankuap v Ekvádoru v srdci centrální Amazonie. Min. trvanlivost do 1.6.2023.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důvodem slevy je datum minimální trvanlivosti do 1.6.2023.

Přírodní, 100% čistý, fair trade a bio zázvorový esenciální olej prvotřídní kvality šetrně destilovaný nízkotlakou vodní párou z oddenků zázvoru přímo jeho pěstiteli v srdci centrální Amazonie v Ekvádoru. V izolované a těžko přístupné oblasti zde na 700 rodin indiánských komunit Shuar a Achuar na malých pozemcích v lesním porostu dle principů agrolesnictví střídají maniok, podzemnicí olejnou, zázvor a aromatické rostliny. Citlivé hospodaření pomáhá chránit životní prostředí a dosáhnout harmonie smyslů se silicemi získanými v souladu s přírodou.

Velmi kvalitní bio éterický zázvorový olej odrůdy Zingiber officinale Roscoe s chemotypem o-zingiberen, B-sesquiphellandren. Esenciální olej je takový tajemný svět, duše či esence rostliny. Duch a síla zázvoru v aromaterapii všestranně posiluje při slabosti, prohřívá, motivuje, pomáhá při rýmě a nachlazení, podporuje pocení a brání tvorbě jizev. Zázvorový éterický olej k podpoře organizmu při slabosti a chladu, povzbuzuje činnost ledvin, sleziny, žaludku, srdce a plic, působí afrodiziakálně i antidepresivně, posiluje vůli a vitalitu.
Má výraznou kořenitou vůni s typickým sladkým nádechem podobným vanilce.
Zázvor je vytrvalá rostlina neznámého původu, jehož oddenky známé více než 3000 let se v teple nekazí, a tak se stal jedním z prvních druhů koření přepravovaných na lodích arabských obchodníků.

Bezchemické hospodaření - esenciální oleje vznikají procesem koncentrace účinných látek. Je proto velmi důležité, aby vstupní surovina byla bez syntetických chemických hnojiv a pesticidů nebo znečišťujících látek usazených na rostlině. Jinak se i tyto látky škodlivé pro životní prostředí a naše zdraví mohou koncentrovat v lahvičce.

První bio a fair trade esenciální oleje

Představujeme tímto zástupce pravděpodobně vůbec první řady esenciálních olejů na světě s certifikací ekologického zemědělství, které jsou kompletně vyráběny dle principů fair trade přímo v místě původu použitých rostlin. Pěstování a sběr aromatických a léčivých rostlin vychází z tradice předků a jsou spojeny se znalostmi, know-how a respektem k místnímu ekosystému. Ti, kdo tyto rostliny pěstují, ale mívají ve výrobním procesu vedlejší roli, jsou špatně oceňováni a samotnou destilaci pěstitelé provádí jen velmi zřídka.
"Náš" kooperativní projekt Terra Etica francouzské společnosti Ethiquable však právě s těmito výrobci vytváří fair trade projekty s férovými cenami, dlouhodobým závazkem a zárukou původu. To producentům mimo jiné umožňuje zlepšit své odměňování a znovu zavést odrůdy rostlin, které už vymizely. Právě tento férový přístup umožnil vybudovat na Madagaskaru dvě nové řemeslné destilační dílny, které nabízí zaměstnání, přidanou hodnotu a vyšší kvalifikaci pro domorodé obyvatele.

Destilace éterických olejů prováděná v srdci družstev malých výrobců se provádí lisováním za studena či párou pod nízkým tlakem, což umožňuje extrahovat všechny aromatické látky rostliny. Poté se ve Francii balí do barevných lahviček, které omezují průnik světla, a zabraňují tak oxidaci, která by snížila kvalitu oleje.

Bio esenciální olej z fair trade projektu Chankuap

Nadace Chankuap Foundation: Resources for the Future se zrodila z 20 let zkušeností salesiánské misie Wasakentsa na území Achuar. Tři členové nadace jsou stále salesiánští kněží, kteří pracují se skupinami Achuar a Shuar více než 25 let, zatímco zbytek jejích členů jsou laici oddaní domorodým národům a působí v této oblasti více než 10 let. Vznikla v roce 1996 jako místní organizace s cílem, který jí dal i jméno Chankuap (řeka Huasaga v jazyce Shuar a Achuar): Zdroje pro budoucnost: ať lidé z džungle z džungle žijí, aniž by džungli zničili.
Členové Chankuap provádí extrakci silic přímo v místě původu, aby dosáhli jejich vyšší kvality, získali větší autonomii a přidaná hodnota zůstala tam, kde pěstitelé pracují a zdrojové rostliny vyrůstají.

Co je esenciální olej

S trochou nadsázky můžeme říci, že esenciální olej je tekutá forma rostliny. Esenciální či také éterické oleje, případně silice či olea aetherea jsou olejovité směsi vonných látek získaných z květů, semínek, listů a dalších částí rostlin. Silice jsou silně vonné, těkavé, ve vodě nerozpustné látky, které tvoří rostliny v rámci sekundárního metabolismu například k ochraně před býložravci či přilákání opylovačů. Jde tedy o přirozeně se vyskytující přírodní látky s mnoha prospěšnými vlastnostmi.

Označení „silice“ pochází z chemického odborného termínu „Geist“, který Thámův slovník z r. 1788 překládá českým „duch, síla“ ve smyslu „prchavé esence“ („spiritus“). Po stránce slovotvorné je tvořeno příponou -ice od základu síla a vzniklo jako novočeský výraz na počátku 19. století.

Esenciální oleje se využívají zejména v aromaterapii, starém a dlouhém odvětví alternativní medicíny pro krásu a zdraví, ve kterém se používá skoro vše, co voní. Aromaterapie je založena na čichu, a voňavé éterické oleje tak s úspěchem využívá ke zmírnění lidského nepohodlí.

Důležitý chemotyp

Rostlina dokáže vytvářet silice různého složení, které tedy mají rozdílné účinky, užití i kontraindikace. Pojem chemotyp říká, o jaký typ esenciálního oleje se jedná z pohledu chemického. Tedy která látka či látky ho chemicky definují, a jaké účinky tedy od oleje můžeme očekávat. Určuje se laboratorní analýzou a potvrzuje přítomnost terapeuticky významné molekuly ve správném množství.
Na základě chemotypu tak dovedeme snadno určit vhodné použití esenciálního oleje i éterické oleje porovnat mezi sebou. I proto chemotyp u našich olejů uvádíme, protože jde o jistou záruku kvality a skutečných terapeutických účinků. Ne každý esenciální olej je totiž pravý, natož kvalitní.

Návod k použití:

Nepřekračujte doporučenou denní dávku 0,15 ml = asi 3 kapky.
Nepolykejte čistý esenciální olej, nenalévejte ho ani přímo do nápojů či vody k pití. Nedoporučuje se v případě žlučových kamenů, v těhotenství, při kojení a pro děti do 6 let. Nepoužívejte při vysokém krevním tlaku. Pokud současně užíváte antikoagulancia nebo antiagregancia, poraďte se nejdříve se svým lékařem. Nepoužívejte neředěné na pokožku a vždy chraňte oči.
Vnitřní užití není dle české legislativy možné. Dle té francouzské, kde je výrobek certifikován a balen, je možné nanést kapku esenciálního oleje na kousek cukru, nebo ji smíchat se lžičkou medu či rostlinného oleje.
Nelze používat jako náhradu pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.
Uchovávejte mimo dosah dětí, světla a tepla.

  • Inhalace – přidejte do aromalampy, difuzéru či inhalační tyčinky nebo naneste na kapesníček a vdechujte.
  • Koupel – rozmíchejte pár kapek v rostlinném oleji, medu či mléku a přidejte do koupele.
  • Masáž – tělový olej vyrobíte vmícháním esenciálního oleje do kvalitního rostlinného oleje

Složení z ekologického zemědělství: bio esenciální olej z oddenku zázvoru odrůdy Zingiber officinale Roscoe.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade bio esenciální oleje
Hmotnost: 0.041 kg
Bio: ano
Objem: 10 ml
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
SPP: Symbol malých výrobců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: