Bio černý čaj s kořením a pomerančem ze Šrí Lanky, sáčky 20 x 1,8 g

Kód: TE900670
Akce Novinka Bez lepku Vegan Bio
85 Kč –10 %
Fair trade bio černý čaj s kořením a pomerančem ze Šrí Lanky, sáčky 20 x 1,8 g
85 Kč –10 % 76 Kč 68 Kč bez DPH 211 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Příjemný černý čaj z údolí Saint James centrální Šrí Lanky obohacený skořicí, pomerančem a kurkumou s měděným nálevem. Min. trvanlivost do 28.10.2024.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důvodem slevy je datum minimální trvanlivosti do 28.10.2024.

Jemný černý čaj ze zahrad v údolí Saint James v centrální části Šrí Lanky, kde ve vysokých nadmořských výškách vane poměrně suchý vítr. Sklizené a zpracované lístky čajovníků jsou následně obohaceny o místní skořici, pomeranč a kurkumu, a vzniká vyvážený čajový nápoj s měděným nálevem. Místní lidé pěstují čajovníky dle pravidel ekologického zemědělství a jejich lístky sklízí od března do listopadu. Sklizený čaj se balí do nebělených sáčků v recyklovatelných obálkách a krabiček, které jsou vyrobeny z 80 % recyklátu.

Logo SPP, tedy Símbolo de Pequeños Productores, česky symbol malých výrobců, zaručuje na základě nezávislé certifikace spravedlivý obchod fair trade zaměřený výhradně na drobné zemědělství. Jde o mezikontinentální síť organizací malých producentů bio potravin, kteří bojují za uznání vysoké kvality produktů a pracují pro důstojný život a zdravou planetu pro všechny.

20 jednotlivě balených nálevových sáčků vhodných i do gastro provozů. 

Terra Etica je kooperativní projekt francouzské společnosti Ethiquable, ve kterém sociální a lidské hodnoty klademe do středu ekonomiky. Spravedlivé ceny zajišťují spravedlivou odměnu a kontrolované ekologické zemědělství jednotlivých složek ochranu životního prostředí a jeho zdrojů. Jako členové WFTO (World Fair Trade Organization) ctíme hodnoty spravedlivého obchodu fair trade, ale také mobilizujeme družstva po celém světě k udržení rolnického zemědělství místo průmyslového intenzivního způsobu plundrujícího lány krajiny.

Bio černý čaj od fair trade producentů SOFA ze Šrí Lanky

Historie Šrí Lanky, do roku 1972 známé jako Ceylon či Cejlon, je spjata s jejími drahými kameny a kořením. Od začátku 19. století pod koloniální nadvládou Velké Británie však začíná také pěstování a export čaje ve velkém. Příběh společnosti SOFA (Small Organic Farmers Association) se odvíjí od konce minulého století, kdy Bio Foods Ltd, úspěšný zpracovatel a vývozce organických produktů, inicioval její vznik. Jeho cílem bylo vytvořit ucelený výrobní řetězec pro bioprodukty z centrální Šrí Lanky. Projekt vyústil v založení SOFA v roce 1997 jako zastřešující organizace pro drobné bio producenty, kteří dodávají čaj, kokos i koření. Tváří v tvář velkým čajovým plantážím tak SOFA podporuje drobné zemědělství zaměřené na biodiverzitu s přirozeným hnojením půdy. Přes 2000 pěstitelů na svých malých zahrádkách pěstuje čaj a koření, které jim díky fair trade zajišťuje příjem, a ovoce a zeleninu pro vlastní spotřebu.

V roce 1998 získala SOFA certifikaci Fairtrade pro čaj, a stala se tak vůbec první drobnou farmářskou organizací s certifikací Fairtrade na Šrí Lance. Certifikace pro koření následovala v roce 2006 a dodnes je na své cestě podporována společností Bio Foods a partnerskými fair trade organizacemi. I díky tomu v roce 2019 navázala spolupráci také s dalšími organizacemi, především s Ethical Tea Company (pro čaj) a Joint Agricultural Products (pro koření), což jí otevřelo další cestu pro rozvoj.

Při založení tvořilo společnost jen 189 členů. Dnes ji tvoří 3880 lidí, z nichž asi 1400 jsou ženy a jsou organizováni do 53 základních skupin v 5 regionech země. Členové SOFA vlastní v průměru 0,7 hektaru půdy a při vstupu musí splňovat požadavky ekologického zemědělství, tedy produkovat minimálně pět let bez chemických herbicidů a pesticidů a tři roky bez chemických hnojiv. 

 

Příprava: sáček zalijte v šálku asi 200 ml vody o teplotě 95 °C a nechte 3-4 minuty vyluhovat.

Složení z ekologického zemědělství: černý čaj (64 %), skořice (18 %), pomerančový extrakt (10 %), sladká pomerančová kůra (5 %), kurkuma (3 %).

Doplňkové parametry

Kategorie: Černý čaj porcovaný
Hmotnost: 0.07 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 36 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
SPP: Symbol malých výrobců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: