Betlémek Zvonečky v krabičce od sirek z Peru

Kód: GL518380
217 Kč 179 Kč bez DPH 217 Kč / 1 ks
Skladem (>10 ks)

Malinkatý cestovní betlém ručně vyrobený z keramiky a volně umístěný do ručně malované modré krabičky od sirek s motivem dvou vánočních zvonečků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malinký ručně dělaný keramický betlém Svaté rodiny schovaný v modré krabičce od sirek s obrázkem dvou vánočních zdobených zvonečků. Takový betlém můžete snadno přenášet, snadno darovat a také používat a uklízet. Postavy můžete nechat v půlce krabičky, nebo je vyndat ven a rozmístit dle vlastního uvážení. Samotná krabička pak slouží jako pozadí či samostatný obrázek.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a vzájemně se liší kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Ručně vyrobený v malé rodinné fair trade dílně v Peru

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel, zejména u venkovské populace, pod hranicí chudoby. Keramickou dílnu, která vyrobila mimo jiné i tento betlém, založili 4 bratři Huasaccovi na okraji peruánské Limy, kam rodina musela uprchnout během občanské války v 80. letech z oblasti Ayacucho. Právě zde totiž v roce 1980 zahájila boj teroristická organizace Světlá stezka (španělsky Sendero Luminoso), jíž padly za oběť celé vesnice zemědělců. Její vůdce Guzmán byl zadržen až v roce 1992 a ještě v roce 2015 peruánská armáda zachránila na jedné farmě 39 lidí z mnohaletého zajetí.

Podobně jako další uprchlíci se i rodina Huasaccas ve svém novém domově snažila živit tradičními ručními pracemi. Prodejem svého zboží prostřednictvím spravedlivého obchodu fair trade vytváří stabilní příjem pro šest rodin a umožňuje svým dětem získat dobré vzdělání. V průběhu let také členové rodiny významně přispěli ke zlepšení kvality života ve své čtvrti a mezi provizorními chatrčemi z vlnitého plechu postavili skutečné domky a nakonec i budovu společné keramické dílny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané betlémy
Hmotnost: 0.03 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: