Velký betlém z recyklovaného kovu z Kolumbie, 35 cm

Kód: GL530788
1 979 Kč 1 636 Kč bez DPH 1 979 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)

Velký kovový betlém ručně vyrobený unikátní technikou z kovu v Bogotě v Kolumbii. Jednotlivé postavy jsou stavěné samostatně a i klenbu můžete dozdobit dle libosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velký betlém ručně vyrobený z recyklovaného kovu v Kolumbii dle principů fair trade. Kolumbijci jsou známí svou chutí do života, dobrou náladou, a také láskou k barevným dekoracím se spoustou zlata a třpytu. A právě na tomto základu v partnerské dílně Óxidos (v překladu rezavý) v Bogotě místní pracovníci vyrobili tento parádní betlém. Výroba vychází z jedinečné techniky, kterou v Óxidos zdokonalují několik let, a díky které zadní strana výrobku vypadá jako rezavá, i když samozřejmě není. 

Skládá se z podstavce s klenbou a 6 láskyplně ručně malovaných postav, které si můžete postavit a přemisťovat dle libosti. Každá z postav má svůj vlastní malý podstavec, díky kterému může stát kdekoli ji umístíte. Klenbu si můžete rovněž dozdobit dle vlastního uvážení a každý rok tak mít trochu jiný betlém, i když se stejným, už tradičním, základem.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a liší se kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Rozměry: výška 35 cm, průměr 30 cm.
Hmotnost: cca 1000 g.

Ručně vyroben v Kolumbii ve fair trade dílně Óxidos

Dílna Óxidos navrhuje a vyrábí nábytek a dekorace z kovu s osobitou identitou a funkčností. Používá částečně recyklovaný kov a železu dává nový život plný barev, lehkosti, humoru a osobního kontaktu. Jejich jedinečné ručně vyrobené kousky zdobí soukromé domy i pracovní prostory a vzbuzují radost. Pyšní se vlastní technikou, kterou v průběhu let přivedli téměř k dokonalosti. Jejich výrobky tak mohou v místech, kde nejsou barvené, působit rezavě (odtud také název dílny).

Jako rodinný podnik vznikl v roce 1994 a díky spolupráci s fair trade odběrateli se brzy stal příběhem úspěchu. Óxidos neustále rozšiřovala své podnikání a školila mladé lidi, až v roce 2013 zaměstnával 30 lidí, třetinu mladých ve věku 18-21 let, kteří v této dílně získávají tolik potřebnou kvalifikaci a pracovní návyky. Dalších asi 20 lidí je napojeno nepřímo.

Sociální rozměr dílny Óxidos je příkladná. Kromě mezd a zdravotního a důchodového pojištění mají všichni zaměstnanci nárok také na podíl z ročního zisku společnosti. Těhotné ženy mají možnost vykonávat jednoduchou práci z domova. Tak zůstávají ve spojení se společností a nadále jsou chráněni sociálním zabezpečením. Tomuto typu pracovního poměru zde říkají "satelitní".

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané betlémy
Hmotnost: 1.2 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: