Vánoční stromek ze skořice z Vietnamu, 18,5 cm

Kód: EZ36185
359 Kč 297 Kč bez DPH 359 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)

Krásná vánoční dekorace z voňavé skořicové kůry v podobě vánočního stromečku. Krásně vypadá, krásně voní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krásný dekorační vánoční stromeček, který ručně vyrobili lidé ve Vietnamu ze skořicové kůry. Nádherná vánoční dekorace, která nejen krásně vypadá, ale také nádherně voní a jemně dokreslí vánoční atmosféru.

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem i barvou.

Rozměry: výška 18,5 cm, šířka 12,5 cm.

Ručně vyrobená v rámci Fair Trade projektu ve Vietnamu

Tento nádherný dekorační stromeček vyrobili drobní řemeslníci z organizace Mai Vietnamese Handicrafts ve Vietnamu. "Mai" znamená ve vietnamštině "ráno" a je obrazem lepší budoucnosti lidí prostřednictvím férové řemeslné výroby. Organizaci založili v roce 1990 sociální pracovníci původně jako rehabilitační centrum pro děti a mládež žijící na ulici. Později však začali spolupracovat také s malými rodinnými podniky a dnes pořádají i vzdělávací semináře o tradičních způsobech zpracování v místě dostupných a obnovitelných materiálů, zajištění kvality, vývoji designu či účetnictví.

Velký důraz je kladen na výměnu zkušeností a nápadů mezi jednotlivými skupinami výrobců, které dnes čítají na 1000 členů. Část výtěžku je stále věnován na sociální projekty zaměřené na děti, mladistvé a ženy. Ostatně většinu pracovníků Mai Vietnamese Handicrafts tvoří ženy, na vedoucích pozicích pracovních skupin je to 90 %.

Každá skupina výrobců se specializuje na konkrétní řemeslo dle tradice svého regionu. Bambusovými výrobky jsou tak známí především výrobci na severu země. Všichni dostávají spravedlivé mzdy a objednávky jsou rozloženy rovnoměrně s realistickým přihlédnutím na čas, který je třeba každému výrobku věnovat. Každý řemeslník má také zdravotní pojištění, což ve Vietnamu znamená, že 80 % nákladů na zdravotní péči hradí pojišťovna a zbylých 20 % sám pacient. Spolupracovníci Mai Vietnamese Handicrafts mohou také využít mikroúvěry například na nákup šicích strojů nebo využít školní stipendia.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané betlémy
Hmotnost: 0.1 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: