Veselá žirafa z mastku z Keni, 5 cm

Kód: WP718090
145 Kč 120 Kč bez DPH 145 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Usmívající se červená žirafa ručně malovaná a ručně vyřezaná z už legendárního mastku z Keni. Samostatně stojící.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roztomilá červená žirafa ručně vyrobená z legendárního mastku, nejměkčího minerálu na stupnici tvrdosti. Umění zpracování mastku se v rodinách řemeslníků předává z generace na generaci a probíhá výlučně ručně, od těžby kamene až po řezbářství a malbu. Muži kámen těží, ženy jsou pak odpovědné za jemnou finální práci. I tuto žirafku místní lidé ručně vyřezali i pokreslili dle principů fair trade. Kresba je přitom kombinací malby a rytí a povrch je tak jemně plastický.

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem, barvou i kresbou.

Výška cca 5,5 cm.

Ručně vyřezaná v Keni v rámci fair trade projektu Smolart

Žirafu vyrobili drobní řemeslníci z malé svépomocné skupiny s názvem Smolart, což je zkratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvoří ji přibližně 200 členů, z nichž dvě třetiny jsou ženy, a pracují v obci Tabaka v jihozápadní Keni v oblasti, které je známá pro mastek Kisii. Ten je pojmenován po stejnojmenném názvu regionu a hlavního města a nachází se zde v různé tvrdosti a odstínech
 

Smyslem svépomocné skupiny je dát každému členovi příležitost pracovat samostatně a na vlastní zodpovědnost. To je zvláště ve venkovských oblastech Keni vzácné privilegium. Všichni řemeslníci vyrábí vysoce kvalitní předměty denní potřeby a originální, jemně vyřezávané dekorativní předměty. Prostřednictvím Fair Trade pak své výrobky prodávají za důstojné ceny a naplňují tak svůj cíl - zlepšit životní podmínky ve své obci a okolí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělaná srdíčka, hračky a pera
Hmotnost: 0.071 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Welt Partner: Fair trade garance Welt Partner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: