Srdíčko s barevnými květy z mastku z Keni, přírodní

Kód: EL451392
71 Kč 71 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Světlé srdíčko ručně vyřezané z mastku v Keni. Už legendární fair trade rukodělek v barevně přírodní verzi s barevnými květy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Již legendární Fair Trade rukodělný výrobek z Keni, kde se ručně vyřezává i maluje. K výrobě se používá mastek, nejměkčí minerál na stupnici tvrdosti. Umění zpracování mastku se v rodinách řemeslníků předává z generace na generaci a probíhá výlučně ručně, od těžby kamene až po řezbářství a malbu. Muži kámen těží, ženy jsou pak odpovědné za jemnou finální práci.

Vyrábí se v různých variantách, tento design je v přírodní barvě obohacený o ruční kresbu různě barevných květů. V místě květů je povrch plastický, protože kresba je kombinována s rytím do srdíčka.

Fair Trade ruční práce - každý kus je originál a může se lišit velikostí, tvarem, barvou i kresbami.

Ručně vyřezané v Keni v rámci Fair Trade projektu

Srdíčko vyrobili drobní řemeslníci z malé svépomocné skupiny s názvem Smolart, což je zkratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvoří ji přibližně 200 členů, z nichž dvě třetiny jsou ženy, a pracují v obci Tabaka v jihozápadní Keni v oblasti, které je známá pro mastek Kisii. Ten je pojmenován po stejnojmenném názvu regionu a hlavního města a nachází se zde v různé tvrdosti a odstínech
 

Smyslem svépomocné skupiny je dát každému členovi příležitost pracovat samostatně a na vlastní zodpovědnost. To je zvláště ve venkovských oblastech Keni vzácné privilegium. Všichni řemeslníci vyrábí vysoce kvalitní předměty denní potřeby a originální, jemně vyřezávané dekorativní předměty. Prostřednictvím Fair Trade pak své výrobky prodávají za důstojné ceny a naplňují tak svůj cíl - zlepšit životní podmínky ve své obci a okolí.


Rozměry: šířka 5,0 cm, výška 4,5 cm, tloušťka 3,5 cm.
Hmotnost: 62 g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělaná srdíčka, hračky a pera
Hmotnost: 0.062 kg
Hmotnost: 62 g
Rozměry: 5 x 4,5 x 3,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: