Zdobená miska z dýně z Keni, 14 cm

Kód: EZ530242
269 Kč 222 Kč bez DPH 269 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Krásná řemeslná miska ručně vyřezaná z dýně v Keni. Přírodní nepravidelný tvar zdobí červenohnědá barva a ručně vyřezané tradiční zdobení z vnější strany.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěkná řemeslná miska ručně vyřezaná z dýně v Keni. Kromě vlnitého horního okraje ji zdobí také červenohnědá barva a ručně vyřezané tradiční zdobení z vnější strany misky.

Ruční práce z čistě přírodního materiálu. Každý kus je skutečným originálem a vedle kresby se misky vzájemně liší i tvarem, velikostí a barvou.

Průměr cca 14 cm.

Od drobných řemeslníků z Fair Trade projektu v Keni

Machakos Cooperative Union (MCU) je zastřešující organizace pro 81 družstev z 15 různých krajů v regionech Machakos a Makueni v Keni. Prvotním účelem založení Unie v roce 1964 byla marketingová a organizační podpora zemědělských družstev pěstujících zejména kávu. V roce 1987 společnost Machakos rozšířila své služby také pro dvě řezbářská družstvaa následovaly ženské skupiny, které vyrábějí sisalové koše. 

Dnes Unie Machakos pracuje pro více než 60 000 lidí (z nichž více než polovinu tvoří ženy) organizovaných v družstvech a ženských skupinách z odvětví řemesel, mléka i rostlinné produkce. Pomáhá svým členům v přístupu na místní i mezinárodní trh, buduje kapacity a zlepšuje kvalitu výroby tak, aby splňovala mezinárodní standardy. Veškerou svou řemeslnou produkci prodává do zahraničí v rámci konceptu fair trade, káva pak má certifikaci Fairtrade, UTZ nebo CAFE.

Kromě sociálních problémů se Machakos věnuje také ekologickým projektům. V roce 2000 například zahájila projekt školky stromů, která členům zajišťuje sazenice různých stromů. To přispívá k opětovnému zalesnění a zabezpečení vody v krajině, ale také zajišťuje důležitou surovinu pro řezbářské řemeslné skupiny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané košíky, ošatky a misky
Hmotnost: 0.1 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: