Mastkový talíř Maska z Keni

Kód: EW230355
213 Kč 176 Kč bez DPH 213 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Ručně vyřezaná maska z Keni, která však poslouží jako originální talíř či mělká miska. Samozřejmě může sloužit i jako dekorace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální a plastický talíř v podobě masky, ručně vyřezaný z mastku a malovaný v Keni. Výrobek, který zaujme každou návštěvu a může sloužit jako mělká miska nebo dekorace. Není certifikován pro použití v mikrovlnné troubě ani myčce nádobí.

K výrobě se používá mastek, nejměkčí minerál na stupnici tvrdosti. Umění zpracování mastku se v rodinách řemeslníků předává z generace na generaci a probíhá výlučně ručně, od těžby kamene až po řezbářství a malbu. Muži kámen těží, ženy jsou pak odpovědné za jemnou finální práci.

Poctivě zaplacená ruční práce - každý kus je originál a může se vzájemně lišit velikost, tvar i barvy. Vyrobili lidé ze sdružení Smolart v Keni za spravedlivou odměnu a za férových pracovních podmínek dle myšlenky fair trade. 

Od drobných řemeslníků z Fair Trade projektu v Keni

Talíř vyrobili drobní řemeslníci z malé svépomocné skupiny s názvem Smolart, což je zkratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvoří ji přibližně 200 členů, z nichž dvě třetiny jsou ženy, a pracují v obci Tabaka v jihozápadní Keni v oblasti, které je známá pro mastek Kisii. Ten je pojmenován po místním regionu a hlavním městě a nachází se zde v různé tvrdosti a odstínech.
 

Smyslem skupiny je dát každému členovi příležitost pracovat samostatně a na vlastní zodpovědnost. To je zvláště ve venkovských oblastech Keni vzácné privilegium. Všichni řemeslníci vyrábí vysoce kvalitní předměty denní potřeby a originální, jemně vyřezávané dekorativní předměty. Prostřednictvím Fair Trade pak své výrobky prodávají za důstojné ceny a naplňují tak svůj cíl - zlepšit životní podmínky ve své obci a okolí.

Rozměry: délka 20 cm, šířka 12,5 cm, výška 1,5 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané košíky, ošatky a misky
Hmotnost: 0.267 kg
Hmotnost: 267 g
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: