Dóza z lahve s kokosovým víkem, čirá, 10 cm

Kód: EZ10640
359 Kč 297 Kč bez DPH 359 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Originální skleněná dóza z recyklované vinné láhve opatřená víčkem z kmene kokosové palmy. Vtipný recyklační Upcycling program ze Zanzibaru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vtipná skleněná dóza vyrobená z použité lahve od vína či jiného alkoholu, kterou zanechali turisté na ostrově Zanzibar. Víčko je pak vyrobené z kmene kokosové palmy, které jsou neodmyslitelnou součástí scenérie této turisticky atraktivní lokality v Tanzánii. Recyklovaný odpad, který může dále dobře sloužit, je ukázkovým příkladem hnutí Upcyclingu - staré věci s novým využitím; nebo také přeměna nepotřebných produktů na zboží s vyšší užitnou hodnotou.

Ostatně název výrobního družstva Chako ve svahilštině znamená "vaše" a nic tak dobře nevystihuje jejich zboží, jako toto slovo.

Poctivě zaplacená ruční práce - každý kus je originál a od fotografie se může lehce lišit velikostí, tvarem i barvou v závislosti na použité lahvi.

Ručně vyrobená v rámci Fair Trade projektu Chako na Zanzibaru

Tyto originální dózy vyrábí lidé ze sociálního podniku Chako působící v Mwanakwarekwe na Zanzibaru. V roce 2010 to byla jen malinká dílna v hotelu Zenji, kde místní žena vyráběla zboží z recyklovaného odpadu hostů. O její výrobky byl stále větší zájem, a tak vzniklo Chako, jehož posláním je rozšířit ekonomické příležitosti na ostrově, obohatit sortiment místních řemeslníků a oslovit další trhy.

Produkty Chako jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů. Nejen že vytváří něco krásného z odpadu, ale ukazuje také lidem, jak odpad využívat a podporuje udržitelnost. To je zvláště na ostrově, kam přijíždí stále více turistů, velmi důležité.

V roce 2015 se Chako také jako první na Zanzibaru hrdě přihlásila ke světové fair trade organizaci World Fair Trade Organization, která je propojila se spravedlivými obchodníky a pomáhá zlepšit kvalitu a design produkce. 

Způsob práce Chako

Původně zde pracovali podle konceptu Tourist2Tourist - vyráběli pro turisty suvenýry z odpadu, který zde turisté produkují. Turisté tak mohou svůj negativní dopad omezit pozitivním způsobem. Dnes však Chako výrobky nedodává jen turistům, ale i dalším lidem po celém světě. Podporuje a povzbuzuje místní řemeslníky, většinou ženy, aby byli kreativní a umělečtí bez omezení. Chako povznáší lidi i materiál.

Chako sbírá prázdné láhve v hotelech a letoviscích a zavádí koncept recyklace v každodenním životě místních lidí. Ručně si také postavili sklářskou pec, jedinou na Zanzibaru, která umožňuje vyrábět unikátní, krásné skleněné korálky a šperky. Ze starých časopisů vyrábí různé druhy papírových závěsů a ze starých bavlněných plachet lodí, které vozí turisty po moři, šijí parádní tašky.

Rozměry:
Výška bez víčka: 10 cm.
Výška s víčkem: 12,2 cm.
Vnější průměr dózy: 7,5 cm.
Objem: 300 ml.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané dózy, krabičky a boxy
Hmotnost: 0.292 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: