Rozkládací krabička na šperky s 3 přihrádkami z Nepálu, růžová

Kód: WP740404
249 Kč 206 Kč bez DPH 249 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Šikovná pěkná krabička, která roztažením nabídne 3 přihrádky na vaše šperky a drobnosti. Ručně vyrobená z recyklovaného papíru ženami v Nepálu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Praktická krabička ručně vyrobená z recyklovaného papíru ženami v Nepálu dle principů fair trade pro vaše šperky i jiné drobnosti. Nezabírá mnoho místa navíc a přitom ji snadno rozložíte tak, aby obsah přihrádek byl dobře viditelný a přístupný. Přes víčko se do ní nepráší ani se krabička sama nerozkládá. Materiál je příjemný na dotek, dobře vypadá a je šetrný k životnímu prostředí. Díky precizní práci k sobě jednotlivé díly perfektně sedí a je radost s krabičkou pracovat.

Vstupní surovinou pro ruční výrobu papíru jsou bavlněné nitě, sběrový papír a zemědělský odpad jako jsou listy banánovníků. Jednoduchou ruční technikou pak vzniká hmota, která se rozkládá a suší na slunci. Vysušené listy papíru se po té nastříhají a dále zpracovávají na různé papírenské výrobky. Jde o způsob výroby, který je k místnímu životnímu prostředí velmi šetrný a udržitelný.

Poctivě zaplacená ruční práce - každý kus je jedinečný originál a může se vzájemně drobně lišit rozměry a barevným tónem.

Rozměry ve složeném stavu: šířka a hloubka 11 cm, výška 13 cm. Vnitřní rozměry přihrádek jsou cca 10x10x4 cm.

Ručně vyrobená ve fair trade projektu Get Paper Industry v Nepálu

Družstvo Get Paper Industry v Nepálu se zabývá zejména tradiční ruční výrobou papíru a různých papírenských a plstěných výrobků. Cílem je právě pomocí tradičních nepálských řemesel a principů fair trade nabídnout ženám na okraji společnosti pracovní příležitosti, dobré pracovní podmínky a spravedlivé mzdy. Get Paper navíc své členky a místní komunitu podporuje také ve vzdělávání a péči o své zdraví a životní prostředí.

Velmi důležitým zájmem družstva je zajištění vzdělávání dívek, a tak kromě 250 stipendií, která jsou udělována každý rok, zahájila Get Paper také kampaň "Pošlete svou dceru do školy". Tento slogan lze nalézt také na přibližně 1000 školních taškách, které byly rozdány dětem. Cílem je, aby komunita přehodnotila své postoje a do škol chodily také dívky. Get Paper podporuje 7 škol při zlepšování infrastruktury, udělování stipendií a poskytování školních uniforem a v roce 2000 vybudovala také vlastní školu.

Ženy v Get Paper vyrábí vysoce kvalitní zboží, což dokládá i získaná certifikace ISO 9001:2008 a společně s normami kvality plní i své závazky vůči životnímu prostředí. Společnost je certifikována i ISO 14001:2004 a je členem WFTO (World Fair Trade Organization).

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané dózy, krabičky a boxy
Hmotnost: 0.227 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Welt Partner: Fair trade garance Welt Partner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: