Šperkovnice z palisandru s bílou patinou, 15x10 cm

Kód: EZ61316
185 Kč 153 Kč bez DPH 185 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Krásná ruční práce z ceněného sheeshamového neboli palisandrového dřeva. Exotický materiál s bílou patinou a ručně řezaným reliéfem ve víku krabičky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Luxusní krabička ve tvaru kosočtverce z palisandrového dřeva opatřená bílou patinou a ručně řezaným reliéfem ve víku. Krabička je uvnitř bílá, bez přihrádek a nemá žádný pant, víko je zcela odklápěcí. Šperkovnice s tvrdého dřeva sheesham s patinou bude zajímavým doplňkem vašeho interiéru s nádechem exotiky. Luxus, tradice i příběh v jednom výrobku. 

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je jedinečný originál a liší se velikostí, barvami i rytinou.

Ručně vyrobena z sheeshamového dřeva

Dřevo pochází z opadavého stromu Dalbergia sissoo, který pochází ze severní Indie z úpatí Himálaje. V Indii je známý jako Sheesham, či také Shishan, Shisham, Sissoo nebo Sisu. Je národním stromem indického státu Paňdžáb, kde je po teaku druhou nejpěstovanější dřevinou. Dnes ale roste i v afrických zemích a místy i zplaňuje. U nás bývá označován jako palisandr nebo rosewood - růžové dřevo.

Je zdrojem velmi kvalitního a žádaného dekorativního dřeva s krásnou texturou a sytou zlatohnědou barvou. Dřevo je tvrdé, pružné, vysoce trvanlivé s přirozenou odolností vůči rozkladu, neohýbá se ani neštěpí, ale je dobře opracovatelné a populární pro dřevořezbu. Většina pochází z divoce rostoucích stromů, protože sheesham roste pomalu a výtěžnost plantáží je nízká. Obchoduje se proto jen v omezeném množství a je drahé.

Stromy se využívají jako stínící stromy na kávových a čajových plantážích, zpevňují břehy vodních toků a znovuzalesňují erodované půdy. Dřevo pak slouží k výrobě ozdobných předmětů, luxusního nábytku, který vydrží generace, dýmek, vycházkových holí či hudebních nástrojů.

Ručně vyrobena v Indii v rámci Fair Trade projektu

Krabičku vyrobili drobní indičtí řemeslníci, kteří spolupracují s místní Fair Trade organizací Noah's Ark International Exports (česky Mezinárodní exporty Noemova archa) se sídlem v Moradabadu. Cílem Noemovy archy je bojovat proti vykořisťování řemeslníků překupníky a umožnit jim získat důstojnější odměnu prostřednictvím přímého vývozu a Fair Trade.

A to se jí daří. Ke společnosti se připojuje stále více a více výrobců a dnes spolupracuje už se 100 skupinami producentů, které vyrábějí celou řadu různých řemeslných výrobků. Se zvyšujícím se objemem zboží tak bylo možné pořídit si centrální dílnu pro kontrolu kvality a vlastní sklad pro balení zboží a přípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školení řemeslníků probíhají v jejich domovech, a dostává se jim také tolik potřebného vybavení pro vyšší bezpečnost práce. Pro děti řemeslníků se pak nabízí bezplatné vzdělávání, učební pomůcky a pravidelné stravování.

Vnější rozměry: 15 x 10 cm, výška 4,5 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané dózy, krabičky a boxy
Hmotnost: 0.124 kg
Hmotnost: 124 g
Rozměry: 15 x 10 x 4,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: