Domino z palisandru a mosazi z Indie, 28 kamenů

Kód: EL411723
389 Kč 321 Kč bez DPH 389 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Luxusní hra v luxusní krabičce s luxusním zpracováním poslouží pro luxusní chvíle se slavnou hrou nebo jako nádherný prezent na úrovni. 28 kostek pro evropskou variantu hry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domino vzniklo pravděpodobně v Asii a do Evropy ji zřejmě dovezl Marco Polo na konci 13. století. V Číně se dle Wikipedie nazývala keat pai, ngapai, chiupai či timpai, v Koreji ho hpai či koi hpai a z Laosu je známa jako tau-temHra je určena pro 1-8 hráčů, počet rozdaných kamenů se v různých variantách liší, stejně tak i způsob přikládání kamenů či určení vítězů. V klasické evropské verzi kameny obsahují čísla od 0 do 6 a celkový počet kostek je 28. A v této podobě ji také pro vás vyvedli drobní řemeslníci v Indii dle pravidel fair trade.

Použili pro ni exotické a odolné sheeshamové dřevo. K výrobě her musí řemeslníci používat jak sílu, tak i dobrou techniku, protože s tímto tvrdým dřevem se velmi obtížně pracuje ručně. Mosazné dekorace pak dřevu dodávají ušlechtilý charakter a úroveň luxusu.

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je jedinečný originál a liší se velikostí, barvami, provedením zdobení a zejména kresbou dřeva.

Vnější rozměry krabičky: 16,7 x 5,4 x 4 cm.
Rozměry dominových kamenů: výška 3,9 cm, šířka 1,9 cm, tloušťka 0,6 cm.

Ručně vyrobeno z sheeshamového dřeva

Dřevo pochází z opadavého stromu Dalbergia sissoo, který pochází ze severní Indie z úpatí Himálaje. V Indii je známý jako Sheesham, či také Shishan, Shisham, Sissoo nebo Sisu. Je národním stromem indického státu Paňdžáb, kde je po teaku druhou nejpěstovanější dřevinou. Dnes ale roste i v afrických zemích a místy i zplaňuje. U nás bývá označován jako palisandr nebo rosewood - růžové dřevo.

Je zdrojem velmi kvalitního a žádaného dekorativního dřeva s krásnou texturou a sytou zlatohnědou barvou. Dřevo je tvrdé, pružné, vysoce trvanlivé s přirozenou odolností vůči rozkladu, neohýbá se ani neštěpí, ale je pro dřevořezbu je oblíbené. Většina pochází z divoce rostoucích stromů, protože sheesham roste pomalu a výtěžnost plantáží je nízká. Obchoduje se proto jen v omezeném množství a je drahé.

Stromy se využívají jako stínící stromy na kávových a čajových plantážích, zpevňují břehy vodních toků a znovu zalesňují erodované půdy. Dřevo pak slouží k výrobě ozdobných předmětů, luxusního nábytku, který vydrží generace, dýmek, vycházkových holí či hudebních nástrojů.

Ručně vyrobená hra v Indii v rámci Fair Trade projektu

Domino vyrobili drobní indičtí řemeslníci, kteří spolupracují s místní Fair Trade organizací Noah's Ark International Exports (česky Mezinárodní exporty Noemova archa) se sídlem v Moradabadu. Cílem Noemovy archy je bojovat proti vykořisťování řemeslníků překupníky a umožnit jim získat důstojnější odměnu prostřednictvím přímého vývozu a Fair Trade.

A to se jí daří. Ke společnosti se připojuje stále více a více výrobců a dnes spolupracuje už se 100 skupinami producentů, které vyrábějí celou řadu různých řemeslných výrobků. Se zvyšujícím se objemem zboží tak bylo možné pořídit si centrální dílnu pro kontrolu kvality a vlastní sklad pro balení zboží a přípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školení řemeslníků probíhají v jejich domovech, a dostává se jim také tolik potřebného vybavení pro vyšší bezpečnost práce. Pro děti řemeslníků se pak nabízí bezplatné vzdělávání, učební pomůcky a pravidelné stravování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.295 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: