Dřevěné malované vejce Secese z Indie, různé barvy

Kód: EL489913
139 Kč 115 Kč bez DPH 139 Kč / 1 ks

Zvolte variantu

Parádní velikonoční dekorace ve stylu secese v podobě dřevěného vajíčka s originální ruční kresbou květin a zdobením.

Detailní informace

Barva koše: Modrá
Momentálně nedostupné | EL489913
139 Kč
115 Kč bez DPH
Barva koše: Oranžová
Momentálně nedostupné | EL489906
139 Kč
115 Kč bez DPH
Barva koše: Tyrkysová
Momentálně nedostupné | EL489890
139 Kč
115 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Krásná dekorace ve stylu secese vhodná nejen na Velikonoce. Vajíčko vyřezané ze dřeva badloo v Indii je následně zdobeno ruční malbou květin ze tří stran. Prostor mezi kresbami pak tvoří barva dané barevné varianty se zlatými puntíky. Vyobrazení květin není vždy stejné, ale v zásadě je vždy podobné variantě na fotografii.

Nádherná a poctivě zaplacená náročná ruční práce - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem, barvami i kresbou.

Rozměry: výška 6,5 -7,0 cm, průměr 4,5-5,0 cm.

Ručně vyrobená v rámci Fair Trade projektu v Indii

Organizace ASHA Handicrafts Association byla založena v roce 1975 jako nezisková, sociální a environmentální společnost a ve stejném roce získala vývozní licenci a začala budovat síť výrobců fair trade na podporu znevýhodněných producentů. První skupinou byli řezbáři, ale současně Asha spolu s dalšími organizacemi uspořádala několik workshopů a školení pro sociálně znevýhodněné a zdravotně postižené řemeslníky a dnes pracuje s více než 50 skupinami výrobců po celé Indii. Více než 800 výrobců tak dnes vyrábí zboží ze dřeva, železa, papírové hmoty, kamene i stříbra, vzniká bižuterie i pohlednice, ženy šijí a tkají. Řemeslné techniky a dovednosti se předávají z generace na generaci. Zvláštní pozornost je věnována svobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdělání, stejně jako malomocným. Ostatně v sanskrtu znamená "asha" "naději".

Asha veškeré zisky investuje zpět do podpory lidí a nabízí tak pozoruhodně bohatý program: řemeslníci dostávají spravedlivou odměnu za své fair trade zboží, podporu na lékařskou péči a vzdělávání svých dětí, mohou využít drobné půjčky na otevření a vybavení svých dílen, poradenství a školení. Děti mohou čerpat studijní stipendia a vzdělávat se v tématech jako tuberkulóza, AIDS, antikoncepce či zneužívání drog.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: