Přívěsek na klíče Ryba z olivového dřeva

Kód: EL472670
156 Kč 129 Kč bez DPH 156 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Rybka z olivového dřeva ručně vyřezávaná v Palestině a opatřená řetízkem a kroužkem k zavěšení na svazek klíčů, na batoh či tašku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěkný a decentní Fair Trade přívěsek na klíče ve tvaru ryby. Ručně vyřezaný z olivového dřeva v osadě Beith Sahour na Západním břehu v Palestině. Použité olivové dřevo má svou typickou barvu i krásnou strukturu dlouhověkého stromu s tmavými letokruhy. Rybka je opatřena řetízkem i kroužkem pro snadné a rychlé připevnění na svazek klíčů či třeba na batoh nebo tašku.

Vyřezávání z olivového dřeva je obtížný proces, který vyžaduje mnoho zkušeností, ale v Palestině jde o tradici dlouhou už tisíce let. Řemeslníci nejdříve dají malému kusu dřeva z olivovníku spíše abstraktní tvar. Až pak přichází na řadu jemná práce a tvoří se detaily. Na konec jsou výrobky vyhlazeny brusným papírem a ošetřeny lakem či speciální barvou.

Fair Trade ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a může se lišit velikost, tvar i barva.

Ručně vyřezaný v Palestině v rámci Fair Trade projektu

Podobně jako jiné osady na Západním břehu je i Beith Sahour, odkud pochází tento výrobek, izolovaný od zbytku světa. Jen doručení obyčejné pošty zde trvá i šest týdnů. V dobrých časech chodilo do malých obchodů řemeslníků množství zákazníků. V době krize, kvůli nestabilní politické situaci, je však přístup zákazníků ke zboží velmi obtížný, mnohdy až nemožný.
 
V polovině 80. let proto palestinští umělci spojili své síly a postavili se rostoucímu izraelskému tlaku na jejich izolaci. Založili organizaci HolyLand Handicraft Cooperative Society (se sídlem právě v Beith Sahour), která zajišťuje přístup na zahraniční trh prostřednictvím spolupráce s Fair Trade organizacemi v Evropě.
 
Dřevo pochází pouze z místních olivovníků a výrobky z něj jsou hlavním produktem "našich" řemeslníků. Jedním z nich je i Ashraf Jaraiseh, který otevřel svou dílnu v roce 1991 a dnes zaměstnává dva další lidi. Společně vyrábí mnoho různých výrobků z olivového dřeva jako jsou kříže, figurky, vánoční ozdoby nebo postýlky.
 
 

Rozměry rybky: délka 6,7 cm, šířka 3,6 cm, tloušťka 1,4 cm.
Délka řetízku 3 cm, průměr kroužku 3 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.025 kg
Hmotnost: 25 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: