Koš na prádlo z mořské trávy a bavlny z Bangladéše, 75 cm

Kód: EZ341213
2 479 Kč 2 049 Kč bez DPH 2 479 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)

Originální ručně pletený prádelní koš s víkem z Bangladéše z mořské trávy zdobené přírodními i různobarevnými bavlněnými provázky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně pletený parádní koš na prádlo z přírodních materiálů z Bangladéše. Každý koš je ručně utkaný z mořské trávy zdobené různě barevnými bavlněnými provázky a obchodovaný dle pravidel fair trade. Prádelní koš je tak originálním kouskem, který může být užitečnou ozdobou vašeho domova. Koš je stabilní, válcového tvaru s dobře padnoucím kuželovým víkem a velkými uchy.

Kostru a pevnost koše zajišťuje mořská tráva, neboli tráva kaisa. Hojně dostupná travina rostoucí v malých hloubkách moří a podél potoků a řek se slanou vodou zejména právě v Bangladéši (kde ústí Ganga a Brahmaputra). Stvoly trávy se sklízí asi v metrové výšce a po usušení jsou připraveny k výrobě nejrůznějších předmětů. 

Ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem a zejména relativně pestrými barvami. Vyrobily malé skupiny žen v Bangladéši za spravedlivou odměnu a za férových pracovních podmínek dle myšlenky fair trade. 

Rozměry:
vnější průměr koše: 38 cm, výška koše bez poklopu: 55 cm, celková výška s víkem: 75 cm.

Ručně vyrobený v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu Dhaka Handicrafts

Prádelní koš vyrobili tradičním způsobem drobní řemeslníci v Bangladéši pro organizaci Dhaka Handicrafts, která si klade za cíl zlepšit přístup místních šikovných lidí na trh s řemeslnými produkty. Nabízí předfinancování produkce, vzdělávací kurzy, stipendia pro děti řemeslníků a k dispozici je také malý úvěrový fond na mikropůjčky. Ženy požívají zvláštních výhod při těhotenství a na začátku mateřství.

Do projektu se zapojilo asi 1550 řemeslníků organizovaných do 36 různých skupin dle materiálu, se kterým pracují. Většina jsou ženy z nižších kast. Produkty jsou vyrobeny z místně se vyskytujících materiálů, jako je třtina, bambus, dřevo, hlína, tráva a juta. 100 % produktů jde na export, přibližně 80 % se prodává prostřednictvím spravedlivého obchodu - fair trade. Rodiny příjmem z řemesel pokrývají asi 50 % příjmů domácnosti, zbytek si vydělají v zemědělství, místním prodejem výrobků, malými obchody a různou námezdní prací. Mnozí produkují vlastní potraviny, zejména kukuřici, brambory, rýži a zeleninu.

Dhaka Handicrafts podporuje také zakládání družstev řemeslníků, kde klade důraz na demokraticky volené vedení a způsob odměňování lidí. Taková družstva šetří náklady při společném nákupu surovin i dopravě a snáze se realizují infrastrukturní projekty stavby potrubí pitné vody či sanitárních zařízení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 2.9 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: