Nákupní taška Juta místo plastu z Bangladéše, 40 cm

Kód: EL494658
115 Kč 95 Kč bez DPH 115 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Přírodní nákupní taška, na kterou budete hrdí. Je tučně vyrobená výhradně z juty a hrdý nápis "juta místo plastu" nedává nikoho na pochybách o její udržitelnosti i pevnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Udržitelná nákupní taška pro odpovědné nakupující, pro které je její motto "juta místo plastu" vyjádřením vlastního přesvědčení a příspěvku k odpovědnější spotřebě. Dle pravidel fair trade tašku ručně upletly ženy v Bangladéši výhradně z juty. Právě ony jsou těmi, pro které jsou přírodní materiály přirozené a zároveň jsou silně ohrožené bezohlednou spotřebou světa.

Síťovka z odolného a pevného přírodního materiálu, se kterou bude radost nakupovat. Možná se na vás i někdo s pochopením usměje a příště si také vezme tašku bez plastu.

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a liší se velikostí, tvarem i barvou.

Rozměry: šířka i výška cca 40 cm, vnitřní výška uch cca 22 cm.
Hmotnost: cca 73 g.

Ručně upletená v Bangladéši v rámci fair trade projektu

Ručně vyrobily švadleny organizace CORR - The Jute Works, která podporuje ženská družstva v Bangladéši již od roku 1973. Právě na počátku 70. let taková první družstva zakládaly válečné vdovy a ženy, jejichž rodiny se staly obětmi velké katastrofy v roce 1970. CORR - The Jute Works vytvořila kontakty mezi družstvy a obchodními organizacemi, zajistila spravedlivé mzdy dle pravidel Fair Trade a poskytla družstvům žen finanční a administrativní podporu.

Dnes s ní spolupracuje asi 6 500 žen z více než 200 družstev po celé zemi. Družstva jsou již ponejvíce samostatná v produkci i účetnictví, ale pravidelné návštěvy zaměstnanců organizace CORR - The Jute Works zajišťující školení dále rozvíjí schopnosti a dovednosti žen a jejich uplatnění se na trhu a ve společnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 0.075 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: