Nákupní taška z palmového listí s bavlněnou vložkou z Maroka

Kód: EL436900
1 039 Kč 859 Kč bez DPH 1 039 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Lehká a velká nákupní taška z palmového listí, velkými uchy a obšitím z umělé kůže a bavlněnou látkou uvnitř, která chrání nákup a může i výrazně zvětšit objem tašky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šikovná velká nákupní taška, která je lehká a přitom dokáže pojmout i velký nákup. Taška je ručně upletena z palmového listí v přírodní barvě v Maroku a uvnitř ji chrání hnědá bavlněná látka s všitou šňůrkou. Kromě ochrany nákupu a tašky tak můžete objem tašky zvětšit a nákup uvnitř zajistit proti vypadnutí. Taška má také dvě velká ucha z umělé kůže, které umožňují tašku nosit přes rameno. Stejným materiálem je také obšit horní okraj tašky pro větší odolnost a výdrž výrobku. 

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a liší se velikostí, tvarem i barvou. 

Rozměry: délka až 58 cm, šířka 22 cm, šířka dna 18 cm, výška 31 cm plus výška uch 27 cm. Taška se může roztáhnout do téměř kulatého tvaru o vnitřním průměru cca 43 cm.
Hmotnost: cca 495 g.

Tašku vyrobili tradičním způsobem drobní řemeslníci v Maroku pro organizaci Oriento, kterou v roce 2003 založili v Marrákeši Mohamed El Bouzayaty a Richard Ochmann. Od každého výrobce od začátku požadují vysokou kvalitu zboží a včasné dodání. Jejich pracovní filozofií je "spokojení zákazníci i spokojení řemeslníci".

Organizaci se říká také "Pouštní písek" a v současné době spolupracuje se 43 výrobci, z nichž 31 jsou ženy. Své zboží každý vyrábí nezávisle ve svých dílničkách či domovech v Marrákeši, někteří ale pracují ve městečku Essauira, asi 150 km od Marrákeše. Následně výrobky za spravedlivou odměnu dle principů fair trade prodávají Orientu. Ta je pak může díky většímu objemu snáze exportovat do světa.

Sortiment Pouštního písku zahrnuje fair trade proutěné tašky, stříbrné šperky, keramiku i výrobky ze dřeva. Důležitá je ale i udržitelnost, protože jen tak může společnost dále růst. Tašky a košíky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, které řemeslníci sklízí a suší ve svých domovech. Dřevo pak nakupují od místních prodejců, kteří nekácí celé stromy, ale odstraňují jen jejich části, případně využívají těch přirozeně padlých.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 0.496 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: