Pletená taška s papoušky z palmového listí z Madagaskaru

Kód: GL521472
949 Kč 784 Kč bez DPH 949 Kč / 1 ks
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

Krásná originální taška s barevnými papoušky ručně upletená z listí rafiové palmy na Madagaskaru. Dvě velká kožená ucha, všité uzavírání a obšité okraje tašky proti opotřebení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nádherná taška z palmového listí s různě barevnými papoušky na obou stranách tašky a dvěma koženými uchy ručně vyrobená na Madagskaru. Taška má všitou bavlněnou světle modrou látku se stahováním a brzdičkou, kterou můžete tašku uzavřít či zvětšit její objem a zabránit vypadávání věcí. Lidé v dílně Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskaru tyto barevné tašky tkají a šijí již více než 15 let pod vedením našeho partnera Bakoly Ramanitra. Základním materiálem jejich tašek a košů jsou vlákna a listy palmy rafie (raffia), která v této oblasti přirozeně roste. Rod raphia zahrnuje na 20 druhů rovníkové Afriky, tropické Ameriky a Madagaskaru včetně palmy Raphia regalis, která má vůbec nejdelší listy ze všech rostlin světa (až 25 metrů).

Tašky z tohoto palmového listí jsou lehké a přesto odolné a pevné. Obšití a kožené lemování navíc chrání hrany před nadměrným opotřebením. Farmáři palmové listy nejdříve máčí a omývají ve vesnicích kolem Antananariva v řece. Poté je obarví přírodními barvami a suší. Barvy jsou testovány, aby byla jistota, že neškodí životnímu prostředí. Na ručních tkacích strojích se pak pletou velké rohože, které se dopravují do města k sešívání a dalšímu využití.

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem, barvou i vyobrazením papoušků.

Rozměry cca: délka 38 cm, šířka 21 cm, výška 30 cm plus výška uch 17 cm.
Hmotnost cca 612 g.

Ručně vyrobená taška na Madagaskaru v rámci Fair Trade projektu

V dílně Liana Creation v Masindray (asi 15 km východně od Antananariva) pracuje 30 žen a 12 mužů na stálý úvazek a dostávají mzdu, která vysoce převyšuje madagaskarskou minimální mzdu a kryje i zdravotní a důchodové pojištění. V dílně také každý den dostávají jídlo za výhodnější cenu a zaměstnanci s dětmi se těší zvláštní podpoře, která rodině umožňuje posílat děti do školy. V závislosti na situaci hradí Liana Creation část registračních poplatků a poskytuje dotaci na školné. Každé dítě pak při nástupu do školy dostává tašku se školními potřebami a školní uniformu.

Pro zakladatele projektu Bakoly Ramanitra znamená spravedlivý obchod fair trade:

  1. Udržitelný obchod, jehož aktéři se dohodli na zákazu otroctví a vykořisťující dětské práci a rovného přístupu k ženám i mužům.
  2. Podporu ekologického využívání místních surovin a udržitelné hospodaření s přírodními zdroji.
  3. Zachování a podpora tradičních řemesel.
  4. Dobré obchodí vztahy založené na důvěře a transparentnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 0.612 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: