Stahovací taška z trávy juncus z Madagaskaru, jeans

Kód: GL497883
669 Kč 553 Kč bez DPH 669 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Originální taška v tyrkysovém provedení se stahováním ve dvou směrech, dvěma koženými uchy a všitou vnitřní kapsičkou. Ručně upletená na Madagaskaru z trávy sítiny.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální a praktická taška ručně upletená z trávy juncus (sítina) modré a červené či oranžové barvy. Taška má dvě kožená ucha a vnitřní kapsičku rovněž v tyrkysové barvě (bez zavírání). Dno je téměř kulaté. Zajímavá je možnost jednoduchého stažení tašky ve dvou směrech. Na horním lemu tašky jsou přišité tkaničky a korálky sloužící jako háčky, za které v daném směru můžete snadno a rychle zmenšit objem tašky. Tašku si tak sama přizpůsobíte velikosti nákupu dle potřeby.

Lidé v dílně Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskaru tyto fair trade barevné tašky tkají a šijí již více než 15 let pod vedením našeho partnera Bakoly Ramanitra. Základním materiálem těchto tašek je tráva sítina (juncus), která zde roste. Tráva sítina je vlhkomilná rostlina rozšířena téměř kosmopolitně a 22 druhů z asi 300 roste i v České republice. Vedle výroby papíru a celulózy se sítiny i u nás v minulosti využívalo k vyplétání sedáků židlí a lavic a pro výrobu rohoží. Tašky ze sítiny jsou lehké a přitom pevné. 

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem i barvami.

Přibližné rozměry v rozloženém stavu: délka 40 cm, šířka 38 cm, vnější průměr dna 24 cm, výška 30 cm plus výška uch 18 cm.
Hmotnost cca 525 g.

Ručně vyrobená taška na Madagaskaru v rámci Fair Trade projektu

V dílně Liana Creation v Masindray (asi 15 km východně od Antananariva) pracuje 30 žen a 12 mužů na stálý úvazek a dostávají mzdu, která vysoce převyšuje madagaskarskou minimální mzdu a kryje i zdravotní a důchodové pojištění. V dílně také každý den dostávají jídlo za výhodnější cenu a zaměstnanci s dětmi se těší zvláštní podpoře, která rodině umožňuje posílat děti do školy. V závislosti na situaci hradí Liana Creation část registračních poplatků a poskytuje dotaci na školné. Každé dítě pak při nástupu do školy dostává tašku se školními potřebami a školní uniformu.

Pro zakladatele projektu Bakoly Ramanitra znamená spravedlivý obchod fair trade:

  1. Udržitelný obchod, jehož aktéři se dohodli na zákazu otroctví a vykořisťující dětské práci a rovného přístupu k ženám i mužům.
  2. Podporu ekologického využívání místních surovin a udržitelné hospodaření s přírodními zdroji.
  3. Zachování a podpora tradičních řemesel.
  4. Dobré obchodí vztahy založené na důvěře a transparentnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 0.527 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: