Sisalová taška Cannes z Madagaskaru

Kód: GL521427
949 Kč 784 Kč bez DPH 949 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Pěkná taška ručně upletená na Madagaskaru ze sisalových vláken v designu ze šedé a přírodní barvy vybavená dvěma koženými uchy a vnitřní kapsou na zip.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěkná taška ze sisalových vláken se dvěma koženými uchy ručně vyrobená na Madagskaru. Taška má také uvnitř všitou kapsu v přírodní barvě se zapínáním na zip. Lidé v dílně Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskaru tyto barevné tašky tkají a šijí již více než 15 let pod vedením našeho partnera Bakoly Ramanitra. 

Základním materiálem tašky je sisal, tedy přírodní vlákno, které se získává z listů agáve sisalové (Agave sisalana). Rostlina mívá 50-65 listů a obsahuje 4-7 % spřadatelných vláken. Vlákna od dužiny se oddělují mechanicky. Po uležení se protahují a druží do pramenů na protahovacích strojích a dopřádají na křídlovém stroji. Barvení tkanin je možné, ale jde o obtížnější proces než např. u bavlny. Tašky ze sisalu jsou odolné a pevné, ostatně ze sisalu se vyrábí i velmi pevná lana. Dno tašky pak před nadměrným opotřebením chrání kožené obšití.

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem i barvami.

Rozměry cca: délka 43 cm, šířka 22 cm, výška 37 cm plus výška uch 14 cm.
Hmotnost cca 670 g.

Ručně vyrobená taška na Madagaskaru v rámci Fair Trade projektu

V dílně Liana Creation v Masindray (asi 15 km východně od Antananariva) pracuje 30 žen a 12 mužů na stálý úvazek a dostávají mzdu, která vysoce převyšuje madagaskarskou minimální mzdu a kryje i zdravotní a důchodové pojištění. V dílně také každý den dostávají jídlo za výhodnější cenu a zaměstnanci s dětmi se těší zvláštní podpoře, která rodině umožňuje posílat děti do školy. V závislosti na situaci hradí Liana Creation část registračních poplatků a poskytuje dotaci na školné. Každé dítě pak při nástupu do školy dostává tašku se školními potřebami a školní uniformu.

Pro zakladatele projektu Bakoly Ramanitra znamená spravedlivý obchod fair trade:

  1. Udržitelný obchod, jehož aktéři se dohodli na zákazu otroctví a vykořisťující dětské práci a rovného přístupu k ženám i mužům.
  2. Podporu ekologického využívání místních surovin a udržitelné hospodaření s přírodními zdroji.
  3. Zachování a podpora tradičních řemesel.
  4. Dobré obchodí vztahy založené na důvěře a transparentnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 0.669 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: