Zdobený květináč z PET lahve z Jihoafrické republiky

Kód: CO214439
215 Kč 178 Kč bez DPH 215 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Chytrý vynález od žen z Jižní Afriky - barevně zdobený květináč vyrobený z recyklované PET láhve s 5 drenážními otvory na vaše rostliny či bylinky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pestře barevný květináč vyrobený z recyklované PET lahve a zdobený technikou decoupage, neboli ubrouskovou technikou. Dekupáž či ubrouskování je stále oblíbenější v mnoha zemích světa a věnují se jí především ženy, nejinak je tomu i v tomto případě. Chytrý a jednoduchý vynález od iniciativy žen All Women Recycling z Jižní Afriky pro vaše květiny, bylinky a jiné rostliny. Každý květináč je vybaven 5 drenážními otvory, ale jinak je každý jiný. Existuje široká škála vzorů a barev.

Poctivě zaplacená ruční práce z PET lahve, ubrousků a lepidla z Jihoafrické republiky obchodovaná dle principů fair trade.

Rozměry: průměr cca 10 cm, výška 12-14 cm.

Ručně vyrobený v rámci fair trade projektu upcyklace v Jihoafrické republice

Příběh projektu All Women Recycling začala psát jeho zakladatelka paní Lynn Worsley v roce 2008, kdy jí nadchla myšlenka upcyklace a udržitelné produkty. Při zvažování této podnikatelské příležitosti pak vznikl nápad KLIKETYKLIKBOX, alias Klikbox, v roce 2012 skutečně registrovaná značka dárkových krabiček vyrobených z recyklovaných plastových lahví. V roce 2009 pak vzniká All Women recycling s 8 ženami, zejména svobodnými matkami, z obcí Langa, Gugulethu, Khayelitsha a Philippi. V roce 2014 skupina vítězí v SEED Awards, mezinárodní soutěži udržitelného podnikání, v roce 2016 pak získává ocenění v Decorex Cape Town s nejlepší nabídkou udržitelných produktů a další v Austrálii v programu udržitelnosti a 2 roky po sobě je nominována i jako Nejlepší exportér roku Kapskou obchodní komorou.

Asi 95 % své produkce firma exportuje do Evropy, USA a Austrálie, 5 % pak prodává přímo v Kapském městě v turistických obchodech. PET láhve vykupují ze skládek a od sběračů komunálního odpadu a dokáží je celé přeměnit na nové výrobky. Ze spodních částí láhví vyrábí různé upcyklované produkty, střední části zpracovávají na různá přání či jmenovky na veletrhy, akce a jiné eventy. Víčka se pak využijí k výrobě příze a financují nákup invalidních vozíků nebo dětských potřeb.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané vázy a květináče
Hmotnost: 0.03 kg
Contigo: Fair trade garance Contigo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: