Měděný květináč Sova z Indie

Kód: EZ10125
299 Kč 247 Kč bez DPH 299 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Parádní květináč s postavou sovy ručně vyrobený z mědi v Indii. Nebo spíš sova s nádobou na květinu, která tak získá větší stabilitu a šmrnc.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Neobyčejný květináč ručně vyrobený v Indii z mědi. Jde o klasickou nádobu na květinu, ke které je ale přivařena krásná sova ze stejného materiálu. Květináč se tak opírá také o dvě nohy sovy a je mnohem dekorativnější, než sám o sobě. Praktické a krásné zároveň.  

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a může se lišit tvar i velikost.

Ručně vyrobena v Indii v rámci Fair Trade projektu

Soví květináč vyrobili drobní indičtí řemeslníci, kteří spolupracují s místní Fair Trade organizací Noah's Ark International Exports (česky Mezinárodní exporty Noemova archa) se sídlem v Moradabadu. Cílem Noemovy archy je bojovat proti vykořisťování řemeslníků překupníky a umožnit jim získat důstojnější odměnu prostřednictvím přímého vývozu a Fair Trade.

A to se jí daří. Ke společnosti se připojuje stále více a více výrobců a dnes spolupracuje už se 100 skupinami producentů, které vyrábějí celou řadu různých řemeslných výrobků. Se zvyšujícím se objemem zboží tak bylo možné pořídit si centrální dílnu pro kontrolu kvality a vlastní sklad pro balení zboží a přípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školení řemeslníků probíhají v jejich domovech, a dostává se jim také tolik potřebného vybavení pro vyšší bezpečnost práce. Pro děti řemeslníků se pak nabízí bezplatné vzdělávání, učební pomůcky a pravidelné stravování.

Rozměry: výška 22 cm, šířka a hloubka 16 cm.
Rozměry samotné nádoby-květináče: výška 12 cm, horní průměr 12 cm, průměr dna 8,5 cm.
Hmotnost cca 380 g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané vázy a květináče
Hmotnost: 0.39 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: