Keramický svícen Maska z Peru, 10 cm

Kód: GL240328
165 Kč 136 Kč bez DPH 165 Kč / 1 ks
Skladem (3 ks)

Pěkný keramický svícen ručně vyrobený v Peru v podobě tácku na čajovou svíčku a masky, kterou se svíčka přiklopí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Keramický svícen v podobě masky na tácku, na který se umisťuje čajová svíčka. Samotnou maskou se svíčka přiklápí a nabízí tak i plnohodnotnou zadní stranu svícínku. Ručně vyrobený svícen z keramické hlíny v Peru.

Krásná a poctivě zaplacená fair trade ruční práce z hlíny - každý kus je originál a může se vzájemně lišit velikostí, barvami i designem

Svíčka není součástí balení. 

Rozměry: výška 9,5 cm, šířka 9,1 cm, průměr podtácku 10,4 cm.

Ručně vyrobený v malé rodinné fair trade dílně Huasacca v Peru

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel, zejména u venkovské populace, pod hranicí chudoby. Keramickou dílnu, která vyrobila mimo jiné i tento svícen, založili 4 bratři Huasaccovi na okraji peruánské Limy, kam rodina musela uprchnout během občanské války v 80. letech z oblasti Ayacucho. Právě zde totiž v roce 1980 zahájila boj teroristická organizace Světlá stezka (španělsky Sendero Luminoso), jíž padly za oběť celé vesnice zemědělců. Její vůdce Guzmán byl zadržen až v roce 1992 a ještě v roce 2015 peruánská armáda zachránila na jedné farmě 39 lidí z mnohaletého zajetí.

Podobně jako další uprchlíci se i rodina Huasaccas ve svém novém domově snažila živit tradičními ručními pracemi. Prodejem svého zboží prostřednictvím spravedlivého obchodu fair trade vytváří stabilní příjem pro šest rodin a umožňuje svým dětem získat dobré vzdělání. V průběhu let také členové rodiny významně přispěli ke zlepšení kvality života ve své čtvrti a mezi provizorními chatrčemi z vlnitého plechu postavili skutečné domky a nakonec i budovu společné keramické dílny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané aroma lampy, svícny a vonné tyčinky
Hmotnost: 0.3 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: