Lucerna Samsara z mastku z Indie, 17 x 26 cm

Kód: GL489000
549 Kč 454 Kč bez DPH 549 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Parádní lucerna či stojan na svíčku v moderním stylu ručně vyrobená z mastku v Indii. Součástí je sklenička na menší svíčky, se kterou ani vítr plamen neuhasí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bytelný a velký stojan a stínítko na svíčky či spíše lucerna na svíčku k postavení. Lucernu vyrobili ručně drobní řemeslníci v Indii z mastku, známého pro své prvenství v Mohsově stupnici tvrdosti nerostů. 

Moderní styl umožňuje využít lucernu v téměř jakémkoli interiéru a nemusíte se bát ani posezení venku. Uvnitř lucerny je totiž přiložena modrá sklenička, která chrání plamen menších svíček před větrem. A lucerna samotná je velmi stabilní, váží více než 3 kg. 

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - jednotlivé kusy se tedy mezi sebou drobně liší barvou, strukturou, tvarem i velikostí.

Rozměry cca: šířka 16,5 cm, výška 25,5 cm, hloubka 9 cm.

Od drobných řemeslníků z fair trade organizace v Indii

Naše partnerská organizace Pushpanjali (v hindštině věnec) je jednou z nejstarších organizací spravedlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlenkou, se kterou ji v roce 1982 založilo 5 seskupení producentů, byla pomoc sociálně a ekonomicky znevýhodněným lidem ve městě Agra a okolí dosáhnout bezpečného příjmu a lepší kvality života.

V roce 2015 v Agře za podpory německé Globo Fair Trade Partner dokončila novou budovu pro výrobu zboží z pískovce, mramoru, mastku a dřeva, která výrazně zlepšuje pracovní podmínky řemeslníků. Hala má moderní větrací systém, který odsává prach z broušení, poskytuje dostatek prostoru a světla a má vlastní sociální zařízení.

Kromě fair trade je Pushpanjali aktivní také v dalších sociálních a environmentálních projektech pro řemeslné komunity. Například už od roku 2004 provozuje v budově školy poblíž Agry zdravotnické zařízení "Medical Check-up Camp", ve kterém pravidelně každý měsíc ošetří asi 200 pacientů. V případě vážných nemocí Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agře. Organizuje také osvětové akce pro veřejnost o otázkách životního prostředí, při kterých mimo jiné rozdává a vysazuje mladé stromky a distribuuje materiály o možnostech likvidace odpadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané aroma lampy, svícny a vonné tyčinky
Hmotnost: 3.312 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: