Svícen 6 v 1 z pískovce z Indie

Kód: GL502709
325 Kč 269 Kč bez DPH 325 Kč / 1 ks
Skladem (10 ks)

Nádherný a velmi praktický svícen na různě tlusté svíčky, který můžete použít i jako držák kadidla či vonných svíček. Ručně vyrobený z pískovce v Indii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z pískovce ručně vyrobený svícen v podobě dvojité kostky, který můžete použít na různě velké svíčky, kadidlo či jako držák na vonné svíčky. Drobní řemeslníci v Indii totiž v rámci fair trade projektu vyvrtali do každé z 6 stran vnitřní kostky jinak velké otvory, a svícen či držák je tak použitelný na 6 různých způsobů. Stěna pro vonné tyčinky má dírek 5, ale jinak jsou díry po jedné, ovšem pro různě tlusté svíce. Vnitřní kostka zapadá do obalu, rovněž z pískovce, který výrobku dodává stabilitu a poutá svou přírodní kresbou sedimentární horniny.

Krásný a velmi šikovný svícen, se kterým se nebudete muset tolik bát, aby se vám nová svíčka vešla do svícnu. A pokud chcete, může sloužit "jen" jako držák vonných tyčinek.

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - jednotlivé kusy se tedy mezi sebou drobně liší barvou, strukturou, tvarem i velikostí.

Rozměry cca: 6 x 6 x 5 cm (š x h x v).

Od drobných řemeslníků z fair trade organizace v Indii

Naše partnerská organizace Pushpanjali (v hindštině věnec) je jednou z nejstarších organizací spravedlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlenkou, se kterou ji v roce 1982 založilo 5 seskupení producentů, byla pomoc sociálně a ekonomicky znevýhodněným lidem ve městě Agra a okolí dosáhnout bezpečného příjmu a lepší kvality života.

V roce 2015 v Agře za podpory německé Globo Fair Trade Partner dokončila novou budovu pro výrobu zboží z pískovce, mramoru, mastku a dřeva, která výrazně zlepšuje pracovní podmínky řemeslníků. Hala má moderní větrací systém, který odsává prach z broušení, poskytuje dostatek prostoru a světla a má vlastní sociální zařízení.

Kromě fair trade je Pushpanjali aktivní také v dalších sociálních a environmentálních projektech pro řemeslné komunity. Například už od roku 2004 provozuje v budově školy poblíž Agry zdravotnické zařízení "Medical Check-up Camp", ve kterém pravidelně každý měsíc ošetří asi 200 pacientů. V případě vážných nemocí Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agře. Organizuje také osvětové akce pro veřejnost o otázkách životního prostředí, při kterých mimo jiné rozdává a vysazuje mladé stromky a distribuuje materiály o možnostech likvidace odpadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané aroma lampy, svícny a vonné tyčinky
Hmotnost: 0.39 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: