Svícen Pohádkový les z Indie, zlatý, 15 cm

Kód: GL509951
375 Kč 310 Kč bez DPH 375 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Krásný svícen ručně vyrobený z plechu v Indii s motivem hustého pohádkového lesa kolem dokola svíčky uvnitř. Lucerna tak vytváří pohádkovou hřejivou atmosféru lesa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krásný kulatý svícen ručně vyrobený z plechu s krásným vzorem hustého pohádkového lesa. Vnější strana svícnu je černá a vnitřní zlatá, a tak plamen svíce vytváří tajemné kouzelné a hřejivé světlo. Lucerna vhodná pro menší i o něco větší svíčky pro pohádkovou atmosféru na terase i u vás doma.

Krásná a poctivě zaplacená fair trade ruční práce z kovu - každý kus je originál a může se lišit velikostí, barvami i designem

Svíčka není součástí balení, ale nemusíte se bát, svícen má plechové dno, na které bezpečně položíte svíčky různých velikostí i tvarů. 

Rozměry: průměr 10 cm, výška 15,1 cm.

Ručně vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Už od počátku 70. let projekt TARA bojuje za důstojnost těch nejchudších lidí v Indii. Četné iniciativy v oblasti vzdělávání, práv žen, ochraně životního prostředí a zaměstnávání zlepšují životy drobných řemeslníků ve slumech Dillí a okolních komunit.
Tara například organizuje 6měsíční kurz šití pro ženy, po jehož dokončení si švadlena může za pomoci mikroúvěru od společnosti TARA zakoupit vlastní šicí stroj a začít podnikat. Tak si již více než 250 žen bylo schopno vybudovat soběstačnou ekonomickou existenci.

V roce 2011 vybudovali komunitní centrum pro 2000 zapojených členů, kde probíhají zmíněné kurzy šití, a druhé patro slouží jako výukové centrum pro školáky. Jejich rodiče jsou obvykle negramotní, a tak jim nemohou pomáhat s domácími úkoly. V centru se však dostává podpory už 100 dětem a TARA také neúnavně v chudé populaci upozorňuje na důležitost vzdělání, zejména pro dívky. 

Třetím pilířem Komunitního centra je Centrum zdravotní péče se 3 nemocničními lůžky a lékařem. V Indii totiž neexistuje sociální zabezpečení a zdravotní pojištění je velmi drahé. Návštěva tohoto zdravotního střediska však vyžaduje jen nízký poplatek a TARA vyjednala s nemocnicemi snížení cen. Komunita navíc platí až 80 % nákladů každému členovi, který musí do nemocnice.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané aroma lampy, svícny a vonné tyčinky
Hmotnost: 0.285 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: