Omáčka Mamba z Jižní Afriky, 240 ml

Kód: TT340861
Bez lepku Vegan
155 Kč 138 Kč bez DPH 65 Kč / 100 ml
Skladem (>10 ks)

Ohnivě lahodná, velmi ostrá africká omáčka se dvěma druhy čili papriček, koriandrem a zelenou paprikou na octovém základu. Obzvláště vhodná jako marináda ke kuřecímu masu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Omáčka Mamba neobsahuje hada. Původ jména je zčásti legenda, zčásti skutečnost, ale která je která zůstává záhadou. Svazijská omáčka Mamma Mamba je pálivá, ale není to nesnesitelné, spalující horko, které by vám deformovalo tvář. Přistupujte k ní však opatrně. Je důmyslně postavena na základu ze sladkých brambor a každá další chuťová vrstva je vyrobena ze skutečné zeleniny. Snadno by se dala označit za "uvařenou doma chilli kouzelníkem".

Voní neškodně po čerstvém koriandru a česneku na octové bázi, ale nakonec přichází ohnivá ostrost čili papriček vyzrálých na africkém slunci. Omáčky Ukuva jsou totiž v Jihoafrické republice připravované tak, aby v první řadě provázely celou výpravou chutí, a až po té vyprávěly příběh chilli. Mohou rozvinout chuť svojí i jakéhokoli masa nebo zeleniny a poskytují základ pro extra říz. Potřebujete-li tedy dodat trochu té ostrosti, začněte přípravu jídla s jednou z omáček a přidejte koření Zulu Fire nebo Harissa podle toho, s jakou z omáček jste přípravu zahájili.

Svěží, chutná, voňavá a jedinečná pálivá fair trade omáčka s pozoruhodnou chuťovou afinitou k rybám a kuřecímu masu. Obsažené čerstvé aromatické čili papričky a koriandr jsou pak velcí přátelé také se zvěřinou; jen ochutnat. Je výborná jako marináda ke kuřecímu masu a s úspěchem ji využijete i k přípravě lahodného salátového dresinku či majonézy. Marinujte před grilováním kuře v omáčce Mamba, a získáte tak legendární chuť kuřete Mamma Mamba, tedy "mámina kuřete Mamba". Vynikající i na obyčejných bramborách vařených na plameni. Svěží a ostrá kořeněná omáčka bez lepku vhodná i pro vegany.

Omáčka Mamba je asi nejpálivější z naší nabídky, ale pro hodnocení záměrně nepoužíváme Scovilleův organoleptický test, protože ten je velmi nepřesný a subjektivní a jednotlivé výsledky se mohou lišit až o 50 %. Nedokážeme tedy s jistotou říci, jestli je žhavější Mamba nebo Malawi Gold - záleží na jídle, na lidech, i na konkrétním dni a jeho průběhu. Obě omáčky lze klasifikovat jako 8 z 10, kde desítka je nejostřejší chuť na stupnici.

Omáčka byla vyrobena kompletně (včetně obalu a jeho plnění) v Kapském městě z místních surovin a neznamená jen výbornou chuťovou specialitu, ale také pravidelný příjem a dobré pracovní podmínky pro obyvatele místních chudinských čtvrtí. Omáčka obsahuje čili papričky Serrano, jejichž název odkazuje na původ v horských oblastech (sierras) Mexika. Jde o druhou nejpoužívanější čili papričku v mexické kuchyni s 10000-23000 SHU, která má ostřejší chuť než papričky jalapeño. Omáčka však využívá i chilli jalapeño, nejspíš nejpopulárnější papričku čili, s pálivostí 2500-6000 SHU, I ona pochází z Mexika a svůj název odvozuje od hlavního města státu Veracruz Jalapa. 

Fair trade kořeněná omáčka bez lepku z Jihoafrické republiky

Cílem jihoafrické organizace spravedlivého obchodu Turqle Trading je vytvářet pracovní místa a exportovat zboží s přidanou hodnotou. Je samostatnou obchodní společností, která funguje zásadně dle principů fair trade. Pracuje s více než 10 nezávislými skupinami producentů o celkem 500 stálých zaměstnancích, z nichž 70 % tvoří ženy. Věnují se jak pracím pro nekvalifikované, tak zejména pěstování surovin, jejich zpracování a výrobě i balení finálních výrobků. Společnost tak vytváří udržitelná pracovní místa a svým dílem přispívá ke zlepšení životních podmínek místních lidí. Pomocí cílených vzdělávacích a školících programů pak místním ukazuje perspektivy, jak se i oni mohou uživit vlastní prací.

Potřebné suroviny se snaží nakupovat od místních dodavatelů, ale až produkce finálních výrobků je tím významným krokem, který lidem přináší více pracovních příležitostí včetně té kvalifikované a snižuje závislost pěstitelů na prostém vývozu surovin do zahraničí. Turqle Trading nabízí pěstitelům až 50% předfinancování produkce, aby si ti drobní mohli nakoupit osivo, půdu či jiné potřeby, a 5 % příjmů investuje do rozvojových a sociálních projektů prospěšných celé komunitě. Od roku 2003 také Turqle věnuje 2,5 % z obratu na účet Fair Trade Trust, který financuje vzdělávání pracovníků a jejich rodin v dílnách připravující produkty Ukuva a Cape Treasures. To mimo jiné znamená, že každý rok získá příspěvek na školné více než 200 dětí.

Složenívoda, zelené čili papričky Serrano (12 %), lihový ocet, zelená paprika, řepkový olej, čili papričky Jalapeno (6 %), koriandr (4 %), česnek, sladké brambory, třtinový cukr, mořská sůl, kyselina citrónová, xantanová guma, konzervanty sorbát draselný a benzoát sodný. Bez lepku, vhodná pro vegany. Po otevření uchovávejte v chladu a spotřebujte do 3 měsíců. 

 Energetická hodnota: 417 kJ/100 kcal
 Tuky: 7,7 g
      z toho nasycené mastné kyseliny: 0,5 g
 Sacharidy: 6,8 g
      z toho cukry: 3,3 g
 Bílkoviny: 0,9 g
 Vláknina: 0,9 g
 Sůl: 1 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Hořčice, omáčky a pasty
Hmotnost: 0.51 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 240 ml
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: