Mlýnek s kořením Fire Spice z Jižní Afriky, 50 g

Kód: TT340922
Bez lepku Vegan
122 Kč 109 Kč bez DPH 244 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Úžasně všestranná směs koření bez soli s dominantní chutí chilli, zázvoru a černého pepře v doprovodu ženšenu ke grilovanému masu a rajčatovým jídlům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Super všestranná směs koření v mlýnku vhodná k vaření či k dochucení jako stolní koření. Jeho fanoušci si ho berou s sebou i na dovolenou jako báječně univerzální koření. Koření Zulu je "žhavost", která překypuje energií. Je to chilli, které žije svůj nejlepší život s vzrušujícím doprovodem černého pepře, zázvoru a ženšenu. Dominantní chutí Zulu Fire Spice je chilli, zázvor a černý pepř, zatímco aromatickým vrcholem jsou tóny zázvoru a černého pepře. Ženšen pak povzbuzuje chuťové pohárky pro ještě intenzivnější prožitek.

Směs fair trade koření Fire Spice skvěle funguje s hovězím, jehněčím a kuřecím masem a v bezmasých pokrmech na rajčatovém základu. Výborně zvyšuje energii omáček na těstoviny, smažených brambor, kari a v pizze.

Mlýnek s fair trade kořením zdobí tradiční ručně vyrobená africká ozdoba či panenka ze sušených stébel a barevných korálků. Tu dodává společnost Cape Mental Health Society, která poskytuje práci pro lidi s mentálním postižením v okolí Kapského Města v Jižní Africe. Certifikovaný kvalitní plastový mlýnek navíc umožňuje nastavit různou hrubost mletí a jeho skleněnou nádobu můžete plnit opakovaně. Vyrobeno, tištěno, sestaveno i plněno v Jihoafrické republice, odkud jsme ho pro vás přivezli bez prostředníků přímo od fair trade producenta.

Nemelte nad párou (nebezpečí zvlhnutí obsahu) a zejména ozdobu uchovávejte mimo dosah malých dětí.

Fair trade směs koření v mlýnku z Jihoafrické republiky

Cílem jihoafrické organizace spravedlivého obchodu Turqle Trading je vytvářet pracovní místa a exportovat zboží s přidanou hodnotou. Je samostatnou obchodní společností, která funguje zásadně dle principů fair trade. Pracuje s více než 10 nezávislými skupinami producentů o celkem 500 stálých zaměstnancích, z nichž 70 % tvoří ženy. Věnují se jak pracím pro nekvalifikované, tak zejména pěstování surovin, jejich zpracování a výrobě i balení finálních výrobků. Společnost tak vytváří udržitelná pracovní místa a svým dílem přispívá ke zlepšení životních podmínek místních lidí. Pomocí cílených vzdělávacích a školících programů pak místním ukazuje perspektivy, jak se i oni mohou uživit vlastní prací.

Potřebné suroviny se snaží nakupovat od místních dodavatelů, ale až produkce finálních výrobků je tím významným krokem, který lidem přináší více pracovních příležitostí včetně té kvalifikované a snižuje závislost pěstitelů na prostém vývozu surovin do zahraničí. Turqle Trading nabízí pěstitelům až 50% předfinancování produkce, aby si ti drobní mohli nakoupit osivo, půdu či jiné potřeby, a 5 % příjmů investuje do rozvojových a sociálních projektů prospěšných celé komunitě. Od roku 2003 také Turqle věnuje 2,5 % z obratu na účet Fair Trade Trust, který financuje vzdělávání pracovníků a jejich rodin v dílnách připravující produkty Ukuva a Cape Treasures. To mimo jiné znamená, že každý rok získá příspěvek na školné více než 200 dětí.

Složení: chilli (44 %), černý pepř celý, zázvor (7 %), červený pepř celý, kořen sibiřského ženšenu (2,2 %). Vhodné pro vegany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade koření a mořská sůl
Hmotnost: 0.2 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 50 g
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: