Mlýnek s kořením Orange Pepper z Jižní Afriky, 50 g

Kód: TT342711
Bez lepku Vegan
122 Kč 109 Kč bez DPH 244 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Koření Orenji umí vykouzlit skutečně úžasné věci ve veganských a vegetariánských pokrmem a skvěle se hodí k mexické a středovýchodní kuchyni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Černý pepř a pomeranč jsou oddanými chuťovými přáteli veškeré drůbeže, a také pečeného masa a zeleniny. Jihoafrická směs koření Orenji je také velkým oblíbencem vegetariánů a veganů, protože se až výjimečně hodí k ořechovým jídlům a dělá naprosto úžasné věci v hořčičných omáčkách a dresincích. Koření Orange Pepper v mlýnku je ideální pro masová jídla v mexickém stylu a pokrmy Středního východu s tvarohovými sýry, rajčatovými saláty, granátovými jablky, cizrnou a sezamovými či mátovými prvky. Koření Orenji má silnou citrusovou vůni následovanou černým pepřem s dobře vyváženou chutí pomeranče a černého pepře, která přetrvává na jazyku. 

Dorazili jsme do tábora u Letaby (v řeči Sotho znamená „štěstí“) a ohromila nás opojná vůně pomerančů, které se sbíraly na nedalekých plantážích. K večeři jsme vyměnili kus kuřete, sladké brambory a cibuli a s pomerančovou inspirací všude kolem připravili na třínohém hrnci na otevřeném ohni úžasnou pečenou večeři. Konečně ono "jídlo štěstí"! 
Zkušení pracovníci v Jižní Africe proto smíchali pepř, pomerančovou kůru, přírodní mořskou sůl, a další ingredience, aby vytvořili tuto "chuť regionu Limpopo". Mořská sůl Khoisan je přitom naprosto čistá a použitá kůra pomerančů bez oxidu siřičitého.

Letaba je důležitá řeka v Krugerově národním parku v Jihoafrické republice, která protéká také provincií Limpopo. Ta je pojmenována po řece Limpopo, tedy Krokodýlí řece pramenící v Botswaně, která na středním toku protéká po její hranici.

Mlýnek s fair trade kořením zdobí tradiční ručně vyrobená africká ozdoba či panenka ze sušených stébel a barevných korálků. Tu dodává společnost Cape Mental Health Society, která poskytuje práci pro lidi s mentálním postižením v okolí Kapského Města v Jižní Africe. Certifikovaný kvalitní plastový mlýnek navíc umožňuje nastavit různou hrubost mletí a jeho skleněnou nádobu můžete plnit opakovaně. Vyrobeno, tištěno, sestaveno i plněno v Jihoafrické republice, odkud jsme ho pro vás přivezli bez prostředníků přímo od fair trade producenta.

Nemelte nad párou (nebezpečí zvlhnutí obsahu) a zejména ozdobu uchovávejte mimo dosah malých dětí.

Fair trade směs koření v mlýnku z Jihoafrické republiky

Cílem jihoafrické organizace spravedlivého obchodu Turqle Trading je vytvářet pracovní místa a exportovat zboží s přidanou hodnotou. Je samostatnou obchodní společností, která funguje zásadně dle principů fair trade. Pracuje s více než 10 nezávislými skupinami producentů o celkem 500 stálých zaměstnancích, z nichž 70 % tvoří ženy. Věnují se jak pracím pro nekvalifikované, tak zejména pěstování surovin, jejich zpracování a výrobě i balení finálních výrobků. Společnost tak vytváří udržitelná pracovní místa a svým dílem přispívá ke zlepšení životních podmínek místních lidí. Pomocí cílených vzdělávacích a školících programů pak místním ukazuje perspektivy, jak se i oni mohou uživit vlastní prací.

Potřebné suroviny se snaží nakupovat od místních dodavatelů, ale až produkce finálních výrobků je tím významným krokem, který lidem přináší více pracovních příležitostí včetně té kvalifikované a snižuje závislost pěstitelů na prostém vývozu surovin do zahraničí. Turqle Trading nabízí pěstitelům až 50% předfinancování produkce, aby si ti drobní mohli nakoupit osivo, půdu či jiné potřeby, a 5 % příjmů investuje do rozvojových a sociálních projektů prospěšných celé komunitě. Od roku 2003 také Turqle věnuje 2,5 % z obratu na účet Fair Trade Trust, který financuje vzdělávání pracovníků a jejich rodin v dílnách připravující produkty Ukuva a Cape Treasures. To mimo jiné znamená, že každý rok získá příspěvek na školné více než 200 dětí.

Složení: černý pepř celý (36,5 %), pomerančová kůra (30 %), bílý pepř celý (10 %), mořská sůl Khoisan (10 %), třtinový cukr, česnek, cibule, zázvor, skořice, pomerančový olej. Vhodné pro vegany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade koření a mořská sůl
Hmotnost: 0.19 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 50 g
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: