Mlýnek s kořením Peri Peri z Jižní Afriky, 45 g

Kód: TT341585
Bez lepku Vegan
115 Kč 103 Kč bez DPH 256 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Vynikající a velmi oblíbená africká příchuť mořské soli, chilli, česneku, citrusů a bylinek. Ideální jako stolní koření ke grilovanému masu, krevetám a zelenině.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Směs koření v mlýnku Peri Peri je neodolatelnou kombinací koření divokého pobřeží, která je velmi oblíbená jako stolní koření pro grilované kuře, vepřové maso, krevety a zeleninu. Oblíbená africká příchuť, ve které energie mořské soli Khoisan, chilli, citrónu, česneku a petrželky dělá Peri Peri tak přitažlivou. Směs koření Divokého pobřeží je asi obdařena super schopností - vzpomeňte si na to nejlepší chilli se solí, jaké jste kdy ochutnali, a pak si představte, že Peri Peri je daleko za hranicemi této úžasné chuti.

Ostré koření Peri Peri silně voní pepřem, citrusy a bylinkami. A právě tyto zelené bylinky, citrus a česnek ucítíte v ústech jako první, následované chutí chilli a pepře, které dlouho přetrvávají na jazyku.

A kde ji objevil africký cestovatel značky Ukuva? Poblíž zátoky Mazeppa ve východním Kapsku v Jihoafrické republice potkal muže, který ho hladového doprovodil do jídelny jeho strýce. Tam mu za cenu krabičky cigaret naservíroval vznešené dušené z fazolí, vepřového, kuřecího a krevet s příchutí chilli, citronu, česneku a petrželky. Ano, právě s kořením divokého pobřeží Peri Peri.

Mlýnek s fair trade kořením zdobí tradiční ručně vyrobená africká ozdoba či panenka ze sušených stébel a barevných korálků. Tu dodává společnost Cape Mental Health Society, která poskytuje práci pro lidi s mentálním postižením v okolí Kapského Města v Jižní Africe. Certifikovaný kvalitní plastový mlýnek navíc umožňuje nastavit různou hrubost mletí a jeho skleněnou nádobu můžete plnit opakovaně. Vyrobeno, tištěno, sestaveno i plněno v Jihoafrické republice, odkud jsme ho pro vás přivezli bez prostředníků přímo od fair trade producenta.

Nemelte nad párou (nebezpečí zvlhnutí obsahu) a zejména ozdobu uchovávejte mimo dosah malých dětí.

Fair trade směs koření v mlýnku z Jihoafrické republiky

Cílem jihoafrické organizace spravedlivého obchodu Turqle Trading je vytvářet pracovní místa a exportovat zboží s přidanou hodnotou. Je samostatnou obchodní společností, která funguje zásadně dle principů fair trade. Pracuje s více než 10 nezávislými skupinami producentů o celkem 500 stálých zaměstnancích, z nichž 70 % tvoří ženy. Věnují se jak pracím pro nekvalifikované, tak zejména pěstování surovin, jejich zpracování a výrobě i balení finálních výrobků. Společnost tak vytváří udržitelná pracovní místa a svým dílem přispívá ke zlepšení životních podmínek místních lidí. Pomocí cílených vzdělávacích a školících programů pak místním ukazuje perspektivy, jak se i oni mohou uživit vlastní prací.

Potřebné suroviny se snaží nakupovat od místních dodavatelů, ale až produkce finálních výrobků je tím významným krokem, který lidem přináší více pracovních příležitostí včetně té kvalifikované a snižuje závislost pěstitelů na prostém vývozu surovin do zahraničí. Turqle Trading nabízí pěstitelům až 50% předfinancování produkce, aby si ti drobní mohli nakoupit osivo, půdu či jiné potřeby, a 5 % příjmů investuje do rozvojových a sociálních projektů prospěšných celé komunitě. Od roku 2003 také Turqle věnuje 2,5 % z obratu na účet Fair Trade Trust, který financuje vzdělávání pracovníků a jejich rodin v dílnách připravující produkty Ukuva a Cape Treasures. To mimo jiné znamená, že každý rok získá příspěvek na školné více než 200 dětí.

Složení: mořská sůl Khoisan (16 %), chilli (14 %), kousky papriky, černý pepř celý, česnek (12 %), třtinový cukr, citrónová kůra (9 %), pomerančová kůra, petržel (4 %), uzená paprika, oregano. Vhodné pro vegany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade koření a mořská sůl
Hmotnost: 0.19 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 45 g
Vegan: ano
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: