Bio zelený čaj ze Šrí Lanky, sáčky 20 x 1,8 g

Kód: AKCE-TE001032
Akce Bio
78 Kč –11 %
Fair trade bio zelený čaj ze Šrí Lanky, sáčky 20 x 1,8 g
78 Kč –11 % 69 Kč 62 Kč bez DPH 192 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Svěží organický zelený čaj z vysokých nadmořských výšek údolí Saint James centrální Šrí Lanky. Poškozená krabička.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důvodem slevy je poškození krabičky čaje během přepravy. Některé jsou lehce či silně zmáčknuté, jiné i místy natržené. Samotné sáčky s čajem jsou v pořádku.

Svěží zelený čaj s rostlinnými tóny ze zahrad v údolí Saint James v centrální části Šrí Lanky, kde ve vysokých nadmořských výškách vane poměrně suchý vítr. Místní lidé pěstují čajovníky dle pravidel ekologického zemědělství a jejich lístky sklízí od března do prosince. Sklizený čaj se balí do nebělených sáčků v recyklovatelných obálkách a krabiček, které jsou vyrobeny z 80 % recyklátu.

Zelený čaj při zpracování prochází jen minimální či žádnou oxidací, a zachovává si tak svou přirozenou barvu i všechny své cenné vlastnosti. Logo SPP, tedy Símbolo de Pequeños Productores, česky symbol malých výrobců, zaručuje na základě nezávislé certifikace spravedlivý obchod fair trade zaměřený výhradně na drobné zemědělství. Jde o mezikontinentální síť organizací malých producentů bio potravin, kteří bojují za uznání vysoké kvality produktů a pracují pro důstojný život a zdravou planetu pro všechny.

20 jednotlivě balených nálevových sáčků vhodných i do gastro provozů. 

Terra Etica je kooperativní projekt francouzské společnosti Ethiquable, ve kterém sociální a lidské hodnoty klademe do středu ekonomiky. Spravedlivé ceny zajišťují spravedlivou odměnu a kontrolované ekologické zemědělství jednotlivých složek ochranu životního prostředí a jeho zdrojů. Jako členové WFTO (World Fair Trade Organization) ctíme hodnoty spravedlivého obchodu fair trade, ale také mobilizujeme družstva po celém světě k udržení rolnického zemědělství místo průmyslového intenzivního způsobu plundrujícího lány krajiny.

Bio zelený čaj od fair trade producentů SOFA ze Šrí Lanky

Historie Šrí Lanky, do roku 1972 známé jako Ceylon či Cejlon, je spjata s jejími drahými kameny a kořením. Od začátku 19. století pod koloniální nadvládou Velké Británie však začíná také pěstování a export čaje ve velkém. Příběh společnosti SOFA (Small Organic Farmers Association) se odvíjí od konce minulého století, kdy Bio Foods Ltd, úspěšný zpracovatel a vývozce organických produktů, inicioval její vznik. Jeho cílem bylo vytvořit ucelený výrobní řetězec pro bioprodukty z centrální Šrí Lanky. Projekt vyústil v založení SOFA v roce 1997 jako zastřešující organizace pro drobné bio producenty, kteří dodávají čaj, kokos i koření. Tváří v tvář velkým čajovým plantážím tak SOFA podporuje drobné zemědělství zaměřené na biodiverzitu s přirozeným hnojením půdy. Přes 2000 pěstitelů na svých malých zahrádkách pěstuje čaj a koření, které jim díky fair trade zajišťuje příjem, a ovoce a zeleninu pro vlastní spotřebu.

V roce 1998 získala SOFA certifikaci Fairtrade pro čaj, a stala se tak vůbec první drobnou farmářskou organizací s certifikací Fairtrade na Šrí Lance. Certifikace pro koření následovala v roce 2006 a dodnes je na své cestě podporována společností Bio Foods a partnerskými fair trade organizacemi. I díky tomu v roce 2019 navázala spolupráci také s dalšími organizacemi, především s Ethical Tea Company (pro čaj) a Joint Agricultural Products (pro koření), což jí otevřelo další cestu pro rozvoj.

Při založení tvořilo společnost jen 189 členů. Dnes ji tvoří 3880 lidí, z nichž asi 1400 jsou ženy a jsou organizováni do 53 základních skupin v 5 regionech země. Členové SOFA vlastní v průměru 0,7 hektaru půdy a při vstupu musí splňovat požadavky ekologického zemědělství, tedy produkovat minimálně pět let bez chemických herbicidů a pesticidů a tři roky bez chemických hnojiv. 

 

Příprava: sáček zalijte v šálku asi 200 ml vody o teplotě 85 °C a nechte 3-4 minuty vyluhovat.

Složení: bio zelený čaj 100 %.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zboží se slevou, zlevněné zboží
Hmotnost: 0.07 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 36 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
SPP: Symbol malých výrobců
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: