Zrnková výběrová káva Las Brisas z Kolumbie, mikrolot, 200 g

Kód: LO223496
Tip Bez lepku Vegan
279 Kč 243 Kč bez DPH 1 395 Kč / 1 kg
Skladem (3 ks)

Speciální káva arabika s vysokým cuppingovým skóre od 49 pěstitelů z vesnice Rioblanco se sladkým aroma medu, pomerančů a broskví, které střídá mléčná čokoláda.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skutečně výjimečná káva arabika s rodokmenem a jasným původem pěstovaná skupinou 49 pěstitelů poblíž vesnice Rioblanca v regionu Tolima ve vnitrozemí Kolumbie. Tito farmáři ze zahrad Las Brisas své umění neustále zdokonalují a nabízejí i tento bezkonkurenční micro lot promyté kávy, která je symbolem jejich domoviny. 

Micro lot či mikrolot nebo mikro lot je káva sklizená jen v omezeném množství s velmi vysokou kvalitou, která má jasně charakterizovaný původ a detailně vypracovaný chuťový profil. Taková káva, které se může sesbírat třeba jen pár pytlů z celé sklizně, je obrazem konkrétní kávové zahrady, její půdy, mikroklimatu a nadmořské výšky. Vypráví příběh zkušených zemědělců, kteří se kávě věnují s maximální odborností, zkušeností a láskou. Kávové mikroloty proto patří k těm nejexkluzivnějším delikatesám milovníků kávy po celém světě.

Region Tolima na západním okraji centrální Kolumbie je známé svými drsnými horami, bohatými vodami i hlubokými údolími, což je perfektní kombinace pro pěstování velmi kvalitní kávy. Tuto kávu tvoří odrůdy arabiky Caturra, Castillo a Colombiana rostoucí v nadmořské výšce 1500-1900 m n. m. Sklizeň probíhá obvykle od května do srpna a od listopadu do února. Po ruční sklizni se káva zpracovává mokrou metodou a kávové třešně se do fermentačních nádrží ponoří na více než 24 hodin. Zkušený tým pražičů Lobodis pak ve Francii kávová zrna praží tradičním způsobem na středně tmavou barvu při průměrné teplotě 217 °C.  

Charakteristika kávy

La Cafeterie používá k hodnocení kávy mezinárodní degustační protokol SCA (Specialty Coffee Association), který tuto kávu jednoznačně zařadil mezi "výjimečné výběrové kávy", tedy "specialty coffee" s cuppingovým skóre více než 85 bodů ze 100. Nespeciální, "jen výběrové" kávy přitom začínají již na 80 bodech a představují pouze 5-10 % světové produkce kávy, jsou vzácné a zaslouží si ochutnat. Káva je vyrovnaná, rafinovaná a obzvláště sladká. Po tónech medu se rozvíjí jasná vůně žlutého ovoce, pomerančů a broskví, po kterých nastoupí tóny mléčné čokolády a na závěr tropické ovoce. 

Chcete-li si opravdu užít ovocnou vůni této kávy, doporučujeme přípravu v dripu (zejména Hario V60) či jiném filtru a AeroPressu. Použitá demineralizovaná voda by měla mít 90-94 °C. 

Transparentní fair trade partnerství

Při nákupu této kávy spolupracujeme s kolumbijskou společností Caravela, která je v Kolumbii průkopníkem transparentnosti a exceluje v cílené podpoře producentů prostřednictvím svého programu PECA (Grower Education Program). Pyšní se i certifikací B Corporation a je v souladu s fair trade programem Act & Respect společnosti Lobodis. Toto partnerství umožňuje podporovat konkrétní pěstitele, kteří mají prospěch z agronomických školení a poradenství a mohou i nadále zlepšovat své postupy a produkci. Jejich odměna za kávu je přibližně dvojnásobná oproti běžnému trhu a o 25 % vyšší než nabízí certifikace Fairtrade.

 
Složení: zrnková káva arabica 100 %.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zrnková káva
Hmotnost: 0.235 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 200 g
Vegan: ano
Lobodis: Fair trade garance Lobodis

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: